Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гемангіома у дітей

1-02-2016, 14:04
1233
0
Гемангіома у дітей
Гемангіома – найбільш поширена доброякісна пухлина дитячого віку. Проявляється вона в перші дні життя малюка, а в деяких випадках – у перші тижні.
Як виглядає гемангіома у дітей? Зовнішній вигляд новоутворення залежить від того, наскільки сильно порушені верхні шари шкіри і яка глибина ураження. Тому колір пухлини може бути від світло-рожевого до темно-червоного.
Форма пухлини може бути самою різною. Перший час вона скоріше нагадує невелике почервоніння, яке поступово збільшується в розмірах. При цьому температура ураженої ділянки помітно гаряче навколишніх тканин.

Чим небезпечна гемангіома у дитини?


Пухлина має здатність до стрімкого зростання. При цьому можуть руйнуватися навколишні тканини, що може привести до порушення нормальної роботи органів слуху, зору, дихання, кровотворення і т. д.
При пошкодженні кавернозної пухлини є висока ймовірність кровотечі або інфікування освіти.
Крім того, батьків може турбувати косметичний дискомфорт. Особливо, якщо новоутворення розташоване на обличчі.

Причини виникнення гемангіоми у дітей


Досі вчені не можуть однозначно встановити причину. Найчастіше подібні пухлини спостерігаються у недоношених дітей.
Однією з ймовірних причин вважають збої під час формування серцево-судинної системи у плода в перший місяць вагітності. Спровокувати подібні порушення може перенесене вагітною жінкою ГРВІ чи грип.
Також багато вчені називають такий чинник, як несприятлива екологічна ситуація.

Види гемангіом у дітей


Прийнято розрізняти чотири основних види.

 • Найпоширеніші – це прості гемангіоми. Така пухлина вражає тільки верхній шар шкіри і може рости в ширину. Колір її може бути червоним, бардовым.

 • Кавернозна гемангіома локалізується підшкірно і являє собою пухлиноподібне освіту. Зустрічаються пухлини кольору навколишньої шкіри, а в деяких випадках - з синюшним відтінком. При сильному кашлі або плачі новоутворення може трохи збільшуватися внаслідок припливу крові.

 • Комбінована гемангіома поєднує в собі характеристики двох видів – простий і кавернозної.

 • Змішана гемангіома має дуже складну будову, що зумовлено залученням різних тканин організму дитини – нервової, судинної і лімфоїдної.


 • Лікування гемангіоми у дітей


  Самий активний період росту пухлини припадає на перші півроку життя малюка. Потім динаміка сповільнюється.
  Гемангіома іноді спонтанно зникає. У деяких випадках до року, від 1 до 5 років або до кінця періоду статевого дозрівання.
  Якщо пухлина не приносить дискомфорту і не прогресує – можлива вичікувальна тактика.
  У випадках, коли спостерігається стрімке зростання чи є загроза для життя дитини, лікарі можуть призначити видалення пухлини. Фізичне видалення може здійснюватися за допомогою азоту, лазера, мікрохвиль.
  При наявності невеликих кавернозних утворень часто і успішно застосовують склеротерапію.
  У випадках з обширним ураженням шкірних покривів призначається гормональне лікування.
  Гемангіома у дітей
  Також може бути призначено комбіноване лікування, що поєднує в собі різні методи.
  Гемангіома у дітей вимагає пильної уваги з боку батьків і медиків. Для найбільш ефективного лікування вам знадобитися консультація дитячого хірурга і дерматолога. Як правило, проводиться ретельне дослідження природи гемангіоми за допомогою УЗД, рентгена і інших видів діагностики.
  Своєчасне лікування та сучасні досягнення медицини, в більшості випадків, дозволяють досягти оптимального результату.
  Читайте також
  Гемангіома у новонароджених: причина і лікування
  Гемангіома у новонароджених: причина і лікування
  Гемангіома являє собою судинну доброякісну пухлину, яка проявляється у новонароджених в перший місяць життя. В останні роки спеціалісти відзначають
  Ліпома у дитини: причини, симптоми і лікування
  Ліпома у дитини: причини, симптоми і лікування
  Ліпоми називається пухлина, яка являє собою жирову тканину, покриту фіброзною оболонкою. Ліпома з'являється на тих ділянках тіла, де є жирова
  Родимки у дітей
  Родимки у дітей
  Родимки у дітей найчастіше зустрічаються двох видів. Це пігментовані родимі плями і гемангіоми. Пігментовані родимі плями 1.
  Гемангіома у новонароджених
  Гемангіома у новонароджених
  Ви народили його, вашого довгоочікуваного малюка. У нього мамині очі, татів ніс, і червона пляма на шкірі, підозріло великого розміру. Швидше за все,
  Що робити, якщо у малюка гемангіома на шкірі?
  Що робити, якщо у малюка гемангіома на шкірі?
  Найчастіше гемангіома у дитини грудного віку - це доброякісне судинне новоутворення, яке розростається на протязі першого року життя, а потім
  Гемангіома у новонароджених: видалення необхідно?
  Гемангіома у новонароджених: видалення необхідно?
  Як правило, гемангіома у новонароджених проявляється в перші тижні життя, і проходить без сторонньої допомоги досить швидко. Проте останнім часом