Стрептодермія у дітей

Стрептодермія у дітей
Піодермія стрептококова, або стрептодермія - дуже неприємне шкірне захворювання інфекційно-алергічного характеру. Діти частіше страждають від цієї хвороби, ніж дорослі.
Часом досить захворіти в дитячому саду або молодшій школі одній дитині стрептодермией, як незабаром виникає масова спалах захворювання.
Як же виглядає стрептодермія у дітей? На шкірних покривах дитини чітко видно бульбашки, які наповнені мутною рідиною. Найчастіше вражені обличчя, спина і кінцівки.
Симптоми стрептодермії у дітей
Крім з'явилися бульбашок, виникає свербіж і відчуття печіння на уражених ділянках. А самі вони оточені віночком ураженої шкіри.
Також має місце стан загального нездужання і втоми. В деяких випадках - нудота, апатія.
Причини появи стрептодермії у дітей
Для того, щоб збудник хвороби - стрептокок активізувався, імунітет дитини повинен бути знижений, внаслідок авітамінозу , перенесених захворювань чи інших причин.
Ще одним провокуючим фактором можуть бути пошкодження і мікротріщини на шкірних покривах малюка.
Як передається стрептодермія у дітей?
Контактно-побутовий шлях - через посуд, іграшки, одяг і т. д. Навіть комахи здатні переносити інфекцію.
Також до інфікування веде недотримання елементарних правил особистої гігієни.
Види стрептодермії
Той чи інший вид захворювання обумовлюється місцем його локалізації.

 • Суха стрептодермія у дітей, або простий лишай. Протікає гостро і являє собою плями овальної форми, які згодом покриваються струпами. Найчастіше вогнища хвороби знаходяться на обличчі.

 • Стрептокок імпетиго вражає обличчя дитини, а також руки і ноги.

 • Стрептокок вважає експерт характеризується висипаннями в куточках губ, в куточках очей або в області ніздрів.

 • Бульозні імпетиго - великі висипання в області стоп і кистей.

 • Турніоль - ураження навколо нігтьової пластини.

 • Стрептококова попрілість - від недуги страждають пахові області.


 • Лікування стрептодермії
  Скільки лікується стрептодермія у дітей? Захворювання легко піддається терапії, якщо приймати своєчасні заходи. Насамперед, варто відмовитися від самолікування. Адже ця недуга небезпечна своїми ускладненнями - ревматизм, ураженням суглобів і серцево-судинної системи.
  Якщо звернутися до лікарні на ранній стадії захворювання, дитині, швидше за все, будуть призначені протизапальні, антисептичні та антибактеріальні засоби у вигляді мазей з антибіотиком.
  У запущених випадках потрібно обробляти уражені ділянки і накладати спеціальні пов'язки.
  Стрептодермія у дітей
  У будь-якому випадку, до 10 днів дитина не повинен відвідувати дитячі установи, тому що він становить загрозу для інших малюків.
  Також дитині перший час варто уникати водних процедур. Допускається обтирання. Особливо добре, якщо ви будете використовувати спеціальні розчини або відвари.
  Вкрай важливо дотримуватися дієти. Для якнайшвидшого одужання потрібно утриматися від вживання в їжу солодкого, солоного, копченого, жирного і смаженого. Ці продукти здатні провокувати розмноження стрептококу в організмі дитини.
  Внаслідок інфекційної природи захворювання, будьте уважні до найменших ознаках захворювання у членів сім'ї. Суворо дотримуйтесь особисту гігієну та виберіть для дитини на час лікування комплект особистої посуду.
  Хвороба стрептодермія зустрічається у дітей доволі часто. Тому не варто панікувати при перших проявах недуги. Проконсультуєтеся з фахівцем, виконуйте всі рекомендації, і незабаром підступна хвороба буде переможена.