Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як виглядає вітрянка?

1-02-2016, 14:06
2413
0
Як виглядає вітрянка?
Діти в ранньому віці часто переносять таке захворювання, як вітряна віспа (вітрянка). Причина її, герпес, – вірус, який в організмі людини після захворювання залишається на все життя. Тому людина хворіє вітрянкою всього один раз. У дітей це захворювання зустрічається частіше. Вони набагато легше переносять, ніж дорослі. Джерело недуги – інфікована людина в періоді інкубації, або у якого вже з'явилися висипання. Вітряна віспа передається повітряно-крапельним шляхом, а з потоком повітря поширюється на великі відстані, навіть у сусідні квартири.
Щоб почати правильне лікування, батькам важливо знати, як виглядає і скільки триває вітрянка у дітей. Встановити діагноз нескладно, але прищі на ранній стадії дозрівання можна переплутати з алергією, укусами комах. Правильно визначити вид захворювання допоможе консультація лікаря.

Як виглядають прищі при вітряній віспі?


Основний ознака віспи – це висипання. Вітрянкову висип дізнатися просто. Дозрівання прищів віспи проходить кілька стадій:

 • На тілі дитини з'являються круглі червоні плями діаметром близько 10 мм, що нагадують укус комахи.

 • Як виглядає вітрянка?

 • На місці плям утворюються бульбашки з жовтою і прозорою рідиною.

 • Як виглядає вітрянка?

 • Вміст прищиків стає каламутним і вони покриваються корочками.

 • Як виглядає вітрянка?

 • Поверхня висипки поступово стає твердою, коричневого кольору, прищі відпадають.


 • Проходячи ці стадії, висипання на тілі дитини триматися до двох-трьох тижнів. У разі, якщо дитина їх не розчісує і прищики зникають самі, то слідів і шрамів на тілі не залишається.
  Щоб правильно визначити, чи є у дитини вітрянка, потрібно уважно спостерігати, як виглядає висип, починаючи з другої стадії її дозрівання.
  Малюка з вітрянкою найбільше турбує свербіж. Провокує це неприємне відчуття піт. Щоб зменшити його, потрібно щодня купати дитину в прохолодній ванні, додавши у воду трохи соди, і регулярно міняти білизну. Рекомендується також коротко підстригати нігті і часто мити руки, а на ніч надягати бавовняні рукавички, щоб дитина не здирав висип уві сні.
  Якщо малюк, який занедужав вітрянкою, все-таки розчесав висипання, то це може призвести до гнійничкових інфекціях – стафілококів, стрептококів, пневмококів, а значить – до появи гнійників, згодом і рубців. У разі, якщо дитина не розчісує прищики і вони зникають самі, то ямочок і шрамів (віспини) на тілі не залишається.

  Як виглядає починається вітрянка?


  Вітряна віспа спочатку нагадує звичайну застуду і може супроводжуватися підвищенням температури, головним болем, слабкістю, порушенням апетиту, інколи блювотою і проносом. Переконатися на цьому етапі захворювання, що у дитини вітрянка можна, якщо враховувати не тільки ці симптоми, але і спостерігати, як виглядає шкіра хворого. Висипання можуть з'явитися через 1-5 днів на будь-якому місці тіла, крім голови і обличчя. В цей період температура підвищується до 38 іноді 40 градусів.
  Як виглядає вітрянка?
  Нові вітряні прищики з'являються з інтервалом 1-2 дні і охоплюють вже все тіло дитини (тулуб, волосиста частина голови, обличчя, статеві органи, рот), крім підошов і долоньок. Дуже хворобливі висипання віспи на слизовій рота. В окремих випадках прищики продовжують з'являтися до 7-9 дня, а іноді і до 14 дня хвороби. Дитина перестає бути рознощиком інфекції на 5 день після появи останнього прищика.
  На щастя, діти зазвичай легко переносять це захворювання і без ускладнень. Часто у хворих на вітрянку самопочуття не погіршується, дитина може бути активним. Погано переносять це захворювання грудні діти, дорослі і дитина з дуже сильними висипаннями.
  Читайте також
  Вітрянка у дітей до року
  Вітрянка у дітей до року
  Вітряна віспа або, просто, вітрянка - інфекційне захворювання, яке набагато легше переноситься дітьми молодшого віку, ніж дорослими. Деякі мами
  Прищики на обличчі у немовляти
  Прищики на обличчі у немовляти
  Шкіра малюка дуже ніжна і гладка. Але такою вона буває не завжди, адже висипання у немовлят не рідкість, та найшкідливіші з них - гормональна висип.
  Скільки днів діти хворіють на вітрянку?
  Скільки днів діти хворіють на вітрянку?
  Вважається, що на вітряну віспу або, просто, вітрянку, краще перехворіти в ранньому віці, тоді вона переноситься легше і проходить швидше. Однак
  Вітрянка - коли можна купати дитину?
  Вітрянка - коли можна купати дитину?
  Вітрянка - інфекційне захворювання, що виявляється на тілі дитини у вигляді характерної висипки, що вимагає обробки. І, звісно, у батьків виникає
  Як починається вітрянка у дітей?
  Як починається вітрянка у дітей?
  Вважається, що вітрянка або вітряна віспа - захворювання, яким краще перехворіти в дитинстві, коли воно протікає з меншими ускладненнями. Але як
  У новонародженого прищики на обличчі
  У новонародженого прищики на обличчі
  Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для