Воші у дитини - що робити?

Воші у дитини - що робити?
Дитячий педикульоз – широко поширене захворювання, якого потрібно побоюватися і вживати заходів обережності, частіше переглядаючи волосся дитини. Давайте з вами більш детально розберемося, що ж робити, якщо ви виявили в голові у свого малюка кровосисних паразитів.

Звідки беруться воші у дітей?


Паразити можуть потрапити на голову тільки при прямому контакті: через гребінці, одяг, банти, іграшки або постільну білизну. Зазвичай це відбувається в дитячих колективах – у дитячих садках, школах або яслах. Головні воші живуть тільки у волосяному покриві і поза людини гинуть протягом доби. Якщо в сім'ї є кілька дітей, то, як правило, заражаються всі члени.

Що робити при появі вошей у дитини?


Саме правильне рішення, звичайно ж, звернутися до лікаря. Але тоді він відразу ж посадить дитини на карантин і повідомить про це в школу або садок. Якщо ви соромитеся і не хочете розповсюдження інформації, то давайте поговоримо про те, як позбутися вошей у дитини самостійно.
Засоби від вошей для дітей у наш час продаються в будь-якій аптеці у величезній кількості. При виборі препарату обов'язково дотримуйтесь наступних правил:

 • ліки повинні суворо відповідати віку вашого чада;

 • намагайтеся не купувати спреї, тому що частина кошти неодмінно потрапить в дихальні шляхи, що може викликати алергію.


 • Отже, для початку посадіть дитину і гарненько розчешіть йому волосся, щоб звільнити все заплутане. Потім, суворо дотримуючись інструкції, акуратно нанесіть засіб і залиште його на волоссі. Далі знову розчешіть волосся густим гребінцем для того, щоб видалити більшість мертвих вошей. Після цього промийте голову звичайним дитячим шампунем і обробіть волосся 2% розчином столового оцту. Для кращого результату одягніть на голову дитини целофановий пакет і залиште приблизно на 15 години.
  Воші у дитини - що робити?
  Потім ретельно переберіть вручну кожен волосок і зніміть залишилися гниди з коренів. Якщо при цьому процесі ви раптом виявите живих вошей, то значить, ви або порушили інструкцію, або даний засіб не подіяло.
  З народних засобів, у боротьбі з педикульозом добре і ефективно допомагає чемерицева вода, журавлинний сік, дустове і дігтярне мило.

  Профілактика вошей у дітей


  Отже, основними засобами запобігання педикульозу є просте дотримання заходів особистої гігієни: регулярне миття тіла і голови, заміна натільної і постільної білизни, прання при температурі 60 і вище градусів і прасування білизни гарячою праскою з парою.