Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Молюски у дітей

1-02-2016, 14:28
920
0
Молюски у дітей
Таке вірусне захворювання, як контагіозний молюск, у дітей зустрічається досить часто. Являє собою вузлики округлої форми, виникаючі на шкірі різних ділянок тіла.

Причини молюсків у дітей


Схильні до цього вірусу діти у віці до 10 років. Хвороба поширюється легко, адже можливих джерел для появи молюсків на тілі дитини може бути декілька:

 • басейн;

 • водойма;

 • тілесний контакт;

 • іграшки, з якими грав хвора дитина, наприклад, в дитячому саду;

 • побутові предмети загального користування.


 • Доросла людина стійкий до вірусу, а якщо зараження відбувається, то хвороба проходить сама собою в більшості випадків.

  Симптоми молюсків на шкірі у дітей


  Зазвичай основним симптомом захворювання є безболісні поодинокі або множинні вузлики тілесного (або рожевого) кольору. У центрі висипань знаходиться невелике вдавлення. Рідко уражені ділянки можуть свербіти, але це буває не завжди. Самі по собі вузлики неприємностей найчастіше не доставляють, але небезпеку становить те, що до них може приєднатися бактеріальна інфекція і почнеться запальний процес.
  Інкубаційний період захворювань досягає 2 тижні, в окремих випадках триває місяцями. Без лікування симптоми можуть зберігатися до 4 років.
  Шкірний молюск у дітей найчастіше вражає шию, обличчя і руки, хоча може з'явитися і на інших ділянках.
  Обов'язково потрібно дотримуватися рекомендацій, які дозволять не допустити поширення захворювання:

 • виключити розчісування вузликів;

 • не користуватися чужими речами, в тому числі іграшками;

 • постільна білизна, рушники, одяг обов'язково пропрасовувати;

 • іграшки мити та дезінфікувати;

 • обмежити контакти з іншими дітьми;

 • уражені ділянки шкіри забинтовувати.


 • Також слід пам'ятати, що не можна видавлювати новоутворення, так як тоді виникає ризик попадання інфекції в рану. Розчісування вузликів призводить до поширення їх на інші ділянки тіла.

  Лікування молюсків у дітей


  Незважаючи на те, що висип не доставляє незручностей, при виявленні підозрілих вузликів потрібно звернутися до дерматолога. Він повинен поставити точний діагноз, тому що симптоми цього захворювання можуть бути схожі з іншими, більш серйозними недугами. Також нерідко висип плутають з бородавками або вітрянку .
  Лікар докладно розповість, як лікувати молюски у дітей. До того ж поява симптомів сигналізує про зниження імунітету, що вимагає особливої уваги.
  Для лікування захворювання проводиться видалення молюсків у дітей за допомогою медичного інструменту. У разі необхідності лікар використовує знеболюючі препарати. Після процедури проводять антисептичну обробку. Після цього лікар призначить спеціальні препарати, якими потрібно буде протягом певного часу обробляти шкіру.
  Іноді лікарі приймають рішення про консервативному лікуванні захворювання. Для цього застосовують мазі і креми.
  Додатково можуть бути призначені медикаменти для зміцнення імунної системи.
  Також можливо лазерне видалення, шляхом електрокоагуляції і рідким азотом.
  Після процедури дитину спостерігають, так як висипання можуть з'явитися знову. До повного одужання потрібно дотримуватися
  Молюски у дітей
  всі заходи, які захищають від розповсюдження вірусу.
  Самостійно видаляти підшкірний молюск у дітей не можна, також неприпустимо приймати рішення про використання мазей. Тільки дерматолог може вирішити, який метод підходить в кожному конкретному випадку.
  Батьки повинні періодично уважно оглядати шкіру дитини на предмет появи висипу або новоутворень, для того, щоб звернутися до лікаря і вчасно приступити до лікування.
  Читайте також
  Папіломи у дітей
  Папіломи у дітей
  Виникнення папілом на шкірі дитини - проблема, яка виникає за ряду причин, в числі яких зараження вірусом папіломи людини. Вирішувати проблему варто
  Контагіозний молюск у дітей - лікування
  Контагіозний молюск у дітей - лікування
  Одним з шкірних вірусних захворювань, нерідко вражають дітей, є зараження контагіозний молюском. Це досить серйозна шкірна проблема і її лікування
  Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
  Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
  Контагіозний вірус - захворювання, що викликається вірусом віспи. Цю хворобу можна зустріти у дітей у віці від 1 року до 5 років. При цьому виді
  Контагіозний молюск у дітей
  Контагіозний молюск у дітей
  В силу того, що контагіозний молюск у дітей викликається вірусами, що передаються при контакті, захворювання класифікується як інфекційне.
  Випадання волосся у дітей
  Випадання волосся у дітей
  Алопеція, або облисіння зустрічається у дітей набагато частіше, ніж можна собі уявити. Ця хвороба може бути викликана різними захворюваннями,
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...