Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Краснуха у дітей - симптоми

1-02-2016, 14:28
610
0
Краснуха у дітей - симптоми
Коли мова заходить про краснухи, скарлатині, вітряній віспі та інших інфекційних «принади» подібного роду, насамперед у досвідчених матусь виникають асоціації з нашкірній висипом . Що абсолютно вірно, адже основний симптом краснухи як у дітей, так і дорослих - блідо-рожева мелкопятністая висип. Однак поставити остаточний діагноз, виключно за характером висипань, неможливо. Для цього необхідно знати всі тонкощі прояви краснухи у дітей.
Розглянемо детальніше, які перші ознаки краснухи у дитини і в чому полягають основні принципи лікування хвороби.

Як проявляється краснуха у дітей?Перш ніж перейти до симптомів захворювання, уточнимо деякі моменти. В першу чергу батьки повинні пам'ятати, що краснуха – це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Тобто ризик зараження збільшується в рази, якщо малюк відвідує навчальні заклади, гуртки, спортивні секції, або просто часто буває в місцях з великим скупченням людей. Після контакту з носієм вірусу може пройти не один тиждень, перед тим як у дітей почне проявлятися краснуха, до того ж ще до появи перших ознак вони можуть бути заразними. Так що не варто дивуватися: краснухою можна заразитися де завгодно і коли завгодно. З цих міркувань, потрібно грунтовно зважити всі "за" і "проти" тим матусям, які відмовляються від вакцинації.
Як правило, краснуха у дітей починається з появи головного болю та загального нездужання, збільшення та болісності потиличних і задньошийних лімфовузлів. За 1-2 дні до висипань дітки стають млявими, відмовляються від активних ігор, втрачають апетит. Незважаючи на те, що маленькі пацієнти переносять дане захворювання легше, може піднятися температура.
Прояснить неясну клінічну картину, характерна для краснухи висип, яка спочатку з'являється на обличчі та шиї, потім поширюється на тіло і кінцівки. Найбільше схильні висипань: живіт, сідниці, поперек, верхня частина спини, зовнішні частини кінцівок. Висип при краснусі, як у дітей, так і дорослих не виступає над поверхнею шкіри, має рожевий колір, діаметр не більше 5 мм, зникає через 2-3 дні.
У деяких дітей спостерігається сухий кашель і підвищена сльозотеча.
Якщо по вищеперелічених симптомів, доктор все ж може поставити остаточний діагноз, тоді додатково призначається аналіз крові з вени. Він проводиться в 1-3 день захворювання і через тиждень повторно, щоб відстежити динаміку зростання кількості противірусних антитіл. До речі, дане дослідження досить ефективно, коли висока ймовірність переплутати краснуху з розеолой .
Розеолі у дітей дуже важко розпізнати, найчастіше вона маскується під краснуху (звідси і друга назва помилкова краснуха), алергію, ГРЗ та інше.

Як лікувати краснуху у дітей?Спеціальної терапії для лікування даного захворювання не передбачено. Однак прийняти певні заходи все ж потрібно:

 • постільний або просто домашній режим в залежності від загального стану дитини;

 • симптоматичні засоби (найчастіше в період інтенсивних висипань використовують антигістамінні препарати);

 • рясне питво.


 • Окремо стоїть питання, як лікувати краснуху у дітей при розвитку серйозних ускладнень. У таких випадках індивідуально підбираються антибактеріальні препарати і, найчастіше, дитину госпіталізують. Однак, як такі ускладнення після краснухи, особливо у малюків зустрічаються вкрай рідко.

  Краснуха у дітей - симптоми
  Вакцинація


  Єдина можливість вберегтися від цього захворювання – це вакцинація. Безпосередньо після проведення вакцинації, у щеплених від краснухи дітей, можуть з'явитися легкі симптоми захворювання:

 • незначне збільшення лімфовузлів;

 • підвищення температури;

 • набряклість в місці уколу.


 • В основному ж побічні ефекти зустрічаються рідко, а сформований імунітет зберігається на довгі роки.
  Читайте також
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  У рік малюкам належить черговий етап планової вакцинації - це щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК). Що являє собою ця вакцина, якою повинна
  Ознаки краснухи у дітей
  Ознаки краснухи у дітей
  Краснуха - гостре вірусне захворювання, як правило, проходить у дітей без особливих ускладнень. Однак, як і будь-яка інша хвороба, вона потребує
  Краснуха у дітей
  Краснуха у дітей
  Краснуха - досить поширене захворювання серед дітей. І хоч хвороба і переноситися легко в юному віці, кожна мама повинна знати про неї. Детальніше
  Краснуха під час вагітності: методи лікування
  Краснуха під час вагітності: методи лікування
  Краснуха - це інфекційно-вірусна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Здебільшого зустрічається у дітей шкільного віку. Діти легко
  Краснуха у дітей: симптоми, причини і методи лікування
  Краснуха у дітей: симптоми, причини і методи лікування
  Краснуха - широко поширене гостре інфекційне захворювання, що характеризується шкірним висипом і збільшенням лімфатичних вузлів. У дітей
  Корева краснуха у дітей: симптоми
  Корева краснуха у дітей: симптоми
  Розрізняють набуту та вроджену корову краснуху. У разі захворювання придбаної краснуху інкубаційний період триває від п'ятнадцяти до двадцяти