Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ексудативний діатез

1-02-2016, 14:28
1765
0
Ексудативний діатез
Ексудативний діатез являє собою обумовлену багатьма факторами схильність організму до різних реакцій алергічної природи, які розвиваються у відповідь на бактеріальні харчові, медикаментозні подразники. У дітей ексудативний діатез проявляється ураженням шкіри, а також слизових оболонок.
Коли і як проявляється?
Перші прояви ексудативного діатезу, як правило, спостерігаються у немовлят, віком 2-3 місяці, і вперше побачивши їх, молода мама не знає, що це таке. Такі діти в основному пастозны, мають знижений тургор шкіри і зазвичай флегматичны.
Уражена шкіра має попрілості і часто покрита кіркою. Локалізація може бути самою різною: волосиста частина голови, щоки, брови. Лімфатичні вузли при цьому збільшуються.
Такі діти схильні до частих бронхітів, ринітів, пневмоній, запальних захворювань. Також досить часто спостерігається нестійкий стілець. Як правило, до 3-5 років симптоми ексудативного діатезу слабшають.
Особливості догляду та лікування
Для дітей, які страждають ексудативним, катаральним діатезом, дуже важливу роль у лікуванні відіграє правильний режим дня, а також тривале перебування на відкритому повітрі в поєднанні з повноцінним харчуванням. Так, при складанні меню обов'язково необхідно враховувати індивідуальну переносимість дитиною тих чи інших інгредієнтів.
Під час годування дитини груддю, для виключення розвитку діатезу, необхідно обмежити в харчуванні жінки солодке, гостре, копчене та солоне, а також смажене.
При введенні в раціон дитини першого прикорму, обов'язково треба враховувати той факт, що коров'яче молоко, а точніше міститься в ньому білок, може тільки посилити висип. Тому краще давати дитині молочнокислі продукти.
У дітей старшого віку в раціоні повинні бути присутніми різноманітні продукти, за винятком тих, які викликають загострення захворювання.
Для профілактики систематично призначають вітаміни груп А, З і Ст. Під час загострення для лікування ексудативного діатезу у дітей можуть застосовуватися антигістамінні препарати , до яких відносяться Діазолін, Димедрол, Дипразин, Супрастин та інші. Із-за того що гістамінові препарати володіють швидким розвитком звикання до них, їх змінюють через 10-12 днів прийому.
Для лікування попрілостей і висипу застосовується наступна суміш: 20 г борної кислоти, 1г саліцилової і в них додають тальк до 100г. Також можна змащувати уражені ділянки маслом.
Для лікування захворювання поза фази загострення в клінічній практиці також використовують гормональні мазі. Призначають їх дітям більш старшого віку і застосовують не більше 14 днів.
Найчастіше при виникненні ексудативного діатезу зсуваються і терміни проведення вакцинації. Проводять її після зникнення симптомів захворювання, а при гострій необхідності - тільки при проведенні десенсибілізуючої терапії.
Профілактика
Ексудативний діатез

Для попередження розвитку ексудативного діатезу мамі необхідно ретельно стежити за чистотою шкірних покривів дитини.
Також для профілактики рецидиву ексудативного діатезу необхідно дотримувати режим гігієнічних ванн з дубильними речовинами (череда, ромашка). У гострому періоді проведення таких фізіопроцедур протипоказано.
У літній період непогано допомагають повітряні ванни. При цьому необхідно уникати палючого сонця.
Дотримання всіх перерахованих вище правил допоможе запобігти розвитку такого складного захворювання, як ексудативний діатез, лікування якого проводиться протягом тривалого часу і забирає багато сил у мами.
Читайте також
Як виглядає діатез у немовлят?
Як виглядає діатез у немовлят?
Діатез у дитини - це не тільки банальна висип, про яку знає кожна мама. У малюків з народження і до 3 років це захворювання може виявлятися різними
Ексудативний отит у дітей
Ексудативний отит у дітей
Отит часто зустрічається у маленьких дітей. Дане захворювання доставляє чимало занепокоєння молодим батькам. З нашої статті ви дізнаєтеся, які
Діатез у дітей - лікування
Діатез у дітей - лікування
Діатез-досить поширене захворювання у дітей, найчастіше є причиною недосконалості дитячої травної системи. Лікування цього шкірного захворювання
Дієта при діатезі
Дієта при діатезі
Харчування дитини з проявами ексудативного діатезу самим докладним чином обговорюється з лікарем, а при необхідності і з лікарем-алергологом...
Шершаві плями у дитини: причини і лікування
Шершаві плями у дитини: причини і лікування
Серед різних шкірних реакцій шершаві плями у дитини зустрічаються у половини дітей перших трьох років життя. Їх виникнення пов'язане з
Почервоніння щік у дитини
Почервоніння щік у дитини
Багато мам панікують, помітивши у дитини «палаючі» щоки. Підстави для побоювань у такій ситуації є, оскільки це може бути симптомом діатезу. Однак не