Кашель до блювоти у дитини – що робити?

Кашель до блювоти у дитини – що робити?
Якщо маленька дитина кашляє до виникнення блювотних нападів, його батьки практично завжди бувають дуже сильно стурбовані. У такій ситуації, як правило, лякається і малюк, після чого довго не може заспокоїтися. Щоб зрозуміти, що робити, коли дитина закашлюється до блювоти, необхідно, в першу чергу, розібратися у причинах такого стану.
При яких захворюваннях може виникати блювання під час кашлю?
Звичайно напади блювоти при кашлі виникають унаслідок роздратування рецепторів стінок горла. Найбільш часто така ситуація спостерігається при наявності таких захворювань:

 • коклюш;

 • бронхіт;

 • трахеїт;

 • ГРВІ;

 • ларингіт.


 • Крім того, нерідко подібний неприємний симптом може бути пов'язаний з сильним нежитем, як інфекційної, так і алергічної природи. Нарешті, у деяких випадках причиною такого стану є потрапляння дрібного стороннього предмета в органи верхніх дихальних шляхів.

  Що робити, якщо кашель у дитини викликає блювоту?


  Вибір тактики дій завжди визначається причиною, яка спровокувала блювоту. Тому відразу ж необхідно викликати лікаря, щоб він уважно оглянув дитину і діагностував, яке саме захворювання викликало цей неприємний симптом.
  Особливо важливо якомога швидше звернутися до медичним працівникам, якщо причина блювоти криється в потрапляння стороннього предмета в дихальні шляхи. Хлопчики і дівчатка у віці від 4 місяців до 2 років відчувають больові і дискомфортні відчуття, пов'язані з прорізуванням зубів, тому вони постійно тягнуть до рота все, що тільки можна. Крім того, малюки можуть вдавитися великими шматочками твердої їжі, оскільки вони ще не дуже добре вміють жувати. Звичайно, така ситуація може статися і у дітей старшого віку, але найбільш часто це трапляється саме в цьому віковому проміжку.
  Якщо ваш маленький син чи донька до пори до часу абсолютно спокійно грав, але потім несподівано почервонів, почав задихатися і кашляти, що спровокувало напад блювоти, негайно викликайте швидку допомогу. До приїзду медичних працівників необхідно перевернути дитину вниз головою і легенько постукати йому по спині, тим самим звільняючи дихальні шляхи. Навіть якщо вам вдалося виштовхнути предмет, який застряг в дихальних шляхах, обов'язково покажіть малюка лікаря.
  У деяких випадках мами і тата звертаються до лікаря з питанням, що робити, якщо дитина кашляє до блювоти вночі. У більшості випадків така ситуація свідчить про розвиток у малюка серйозного дитячого інфекційного захворювання – коклюшу. Найчастіше при цьому недугу малюк прокидається посеред ночі від того, що задихається. У нього починається сильний приступ кашлю, який супроводжується напругою всього тіла і почервонінням обличчя і кінцівок. Іноді дитина так сильно напружується, що в результаті у нього виникає блювота.
  Оскільки ця хвороба дуже заразна і небезпечна, самолікуванням при коклюші не можна займатися ні в якому разі. Покажіть дитину педіатру і неухильно виконуйте всі його рекомендації.
  Все ж, найчастіше напади кашлю до блювоти відбуваються у маленьких дітей при простудних захворюваннях. У такій ситуації блювотний рефлекс виникає із-за надмірної кількості слизу в дихальних шляхах,
  Кашель до блювоти у дитини – що робити?
  яке пов'язано з тим, що малюки ще не вміють від неї позбавлятися. Що робити, якщо у дитини кашель до блювоти, причина якого криється в скупченні слизу, вам також пояснить лікар.
  Як правило, в цьому випадку призначають відхаркувальні та муколітичні засоби або препарати, що пригнічують напади кашлю. Для полегшення стану дитини корисно регулярно провітрювати його кімнату, використовувати зволожувач повітря, як можна частіше робити вологе прибирання, а також поїти малюка теплою водою, морсом або будь-якою іншою рідиною.