У дитини блювота - що робити?

У дитини блювота - що робити?
Несподівана поява блювоти у малюка - завжди дуже тривожний симптом. Найпоширенішими причинами цього явища вважаються кишкові інфекції або харчове отруєння. Що робити, якщо у дитини блювота, і які ліки можна приймати, - на це питання нам допоможуть знайти відповідь педіатри і гастроентерологи.
Причини блювоти у дітей
Перш ніж вирішити, чи варто викликати лікаря дитині чи ні, потрібно постаратися розібратися в етіології цього процесу. Що потрібно робити, коли у дитини почалася блювота, багато в чому залежить від наявності у нього тих чи інших захворювань. Найпоширенішими винуватцями цього стану є:

 • харчове отруєння;

 • кишкові інфекції;

 • апендицит;

 • захворювання шлунка, жовчного міхура, підшлункової залози і печінки.


 • Мабуть, самим серйозним захворюванням з перерахованих вище, був і залишається на сьогоднішній день апендицит. Що робити, якщо у дитини спостерігаються блювота без високої температури і болю в животі, - насамперед, обстежити карапуза на наявність у нього цього грізного захворювання. Завжди варто пам'ятати, що апендицит у 99% випадків не проходить самостійно, а потребує негайного хірургічного втручання.
  Перша допомога при блювоті
  Відразу варто відзначити, що якщо у дитини сильне блювання, то потрібно робити все, щоб не допустити зневоднення організму. Для цього потрібно:

 • укласти малюка в ліжко;

 • на 12 годин з моменту початку блювоти повністю виключити з раціону будь-яку їжу;

 • поїти дитину кожні п'ять хвилин двома-трьома чайними ложечками кип'яченої води.


 • Що робити батькам, коли в дитини блювота з жовчю, - лікарі радять не панікувати і дотримуватися вищезазначених рекомендацій першої допомоги при такому стані. Жовта за кольором блювота може говорити як про те, що шлунок малюка порожній і при черговій тязі до блювоти вміст жовчного міхура закидається в нього, або про проблеми з органами травлення. У будь-якому випадку, якщо напад вдасться усунути, то наступним кроком до одужання повинен бути похід з малюком до гастроентеролога.
  Медикаментозне лікування
  Що робити, якщо у дитини блювота щогодини, - питання, на який є закономірний відповідь: лікувати сорбентами. На сьогоднішній день самим перевіреним засобом є Активоване вугілля. Це препарат можна давати з самого народження в дозі, яка залежить від ваги дитини: 005 г Активованого вугілля на 1 кг маси тіла. Фармацевтичні компанії пояснюють, що якщо спостерігається блювання у маленької дитини, то рекомендується робити порошок таблетки, змішавши його з невеликою кількістю молока або суміші, і лише після цього пропонувати засіб малюкові.
  Наступним етапом того, що потрібно робити, коли у дитини блювота, є відновлення водно-електролітного балансу організму. Для цього можна використовувати розчин Регідрону (БиоГая ОРС, Хумана електроліт). Перед початком лікування малюка необхідно зважити, щоб оцінити втрату ваги при блювоті. Для відновлення балансу потрібно приймати сольовий розчин у кількості, що вдвічі перевищує втрачений вагу. Наприклад, якщо дитина схуд на 200 м, то даний засіб в готовому вигляді рекомендується давати в кількості 400 мл. Для того щоб приготувати розчин використовують кип'ячену, охолоджену воду в кількості, зазначеному на упаковці, розчинивши в ній вміст препарату. Дитину напувають маленькими порціями, через кожні п'ять-десять хвилин.
  У дитини блювота - що робити?
  Готовий розчин може зберігатися не більше 24 годин, в темному, прохолодному місці.
  Підводячи підсумок, слід зазначити, що самолікування - це велика відповідальність, особливо тоді, коли мова йде про здоров'я і майбутнє вашого малюка. Варто пам'ятати, що лікування в домашніх умовах допускається тільки тоді, коли напад вдалося купірувати протягом 20 годин після його початку. Якщо у дитини не припиняється блювота більше доби, то робити треба те, що здатне полегшити його стан – викликати «швидку» і консультуватися з лікарем.