Що дати дитині при отруєнні?

Що дати дитині при отруєнні?
Щоб діти були здорові, батькам важливо стежити за правильним і різноманітним харчуванням. Особливо потрібно приділяти увагу тому, щоб їжа була якісною та свіжою. Інакше дитина може отруїтися. Якщо це сталося, то батьки побачать наступні симптоми:

 • нудота, блювання;

 • пронос ;

 • підвищена температура і озноб;

 • блідість;

 • слабкість;

 • болі в животі.


 • Тоді потрібні відповіді на питання про те, що робити при харчовому отруєнні у дитини, що можна дати, щоб полегшити стан.
  Якщо ви впевнені, що перераховані вище симптоми стали наслідком неякісної їжі, то, в першу чергу, потрібно промити шлунок. Для цього дитині необхідно випити одну-дві склянки води. Після чого викликати блювоту, натиснувши пальцем на корінь язика. Повторити ці процедури кілька разів, поки вода, що виходить зі шлунка, не стане чистою.
  Не можна самостійно займатися промиванням:

 • якщо дитині менше одного року;

 • коли він знаходиться в несвідомому стані.


 • Не всі батьки знають, що давати пити дитині при отруєнні і блювоті, чим можна годувати. Про їжу на час хвороби бажано забути, так як спочатку потрібно очистити організм від токсинів. Значить, нічого не їсти. Пити чисту воду. Можна додати половину чайної ложки харчової соди на склянку гарячої води (перед вживанням охолодити).
  Не можна пити соки, молоко, йогурти.

  Що приймати дітям при отруєнні?


  Після промивання шлунка рекомендують дати дитині абсорбуючі ліки. Наприклад, активоване вугілля, поліфепан відповідно до вікової дозуванням. Маленьким дітям ліки дають у вигляді суспензії або розчиняють у воді.
  Коли стан покращився можна починати прийом їжі. Спочатку нехай це будуть рідкі та напіврідкі страви: бульйони, кашки на воді, сухарики. В період відновлення після хвороби лікарі радять утриматися від свіжих овочів і фруктів. Набагато важливіше в цей час відновити водний баланс організму. Тому стежте за тим, щоб дитина багато пив. Нехай невеликими порціями, але часто. Крім води можна пити рисовий відвар, зелений чай, настій шипшини, спеціальні
  Що дати дитині при отруєнні?
  сольові розчини з аптеки.
  Все вищесказане відноситься до харчового отруєння, коли батьки впевнені, що причини неякісної їжі. Якщо ж є підозри, що дитина отруїлася, наприклад, отруйними рослинами, ліками або побутовою хімією, то подібне самолікування виключено. У цих випадках потрібно терміново викликати швидку допомогу. Під час очікування дитині можна запропонувати попити чистої води, але небажано давати ніяких ліків. Якщо ви їдете в лікарню самостійно, то потрібно взяти з собою речовина, яка, на вашу думку, спричинило хворобу дитини (або частина блювотних мас). Адже будь-які отруєння вимагають особливого підходу в лікуванні і діагностиці.