У дитини болить живіт - що робити?

У дитини болить живіт - що робити?
Будь-які порушення самопочуття у дитини викликають у мами занепокоєння. Нерідко діти різних вікових груп можуть скаржитися на болі в животі. Відразу слід зазначити, що здатні викликати їх різні причини. Відповідальні батьки повинні розуміти, що тільки лікар поставить точний діагноз, тому не варто займатися самолікуванням. Але все-таки корисно знати, чим можна допомогти, якщо у дитини болить живіт.
Кольки
Вони є причиною поганого самопочуття багатьох малюків і можуть турбувати дитину тривалий час. З'являються кольки від того, що повітря потрапляє в кишечник, а також з-за деяких погрішностей у харчуванні матусі. Тому після пологів жінці слід уникати продуктів, підвищують газоутворення, і необхідно стежити за своїм раціоном.
Якщо у немовляти коліки, то допомогти йому можна наступними способами:

 • прикласти до живота малюка теплу пелюшку;

 • можна робити легкий масаж, допомагають вправи з фітболом;

 • відомо, що якщо у дитини болить живіт, то йому потрібно випити чай з фенхелем або кропом;

 • з медикаментів використовують «Боботик», «Еспумізан», але їх застосування повинно бути погоджено з педіатром.


 • Бактеріальна інфекція
  Причиною нездужання можуть служити хвороботворні бактерії, що потрапили в дитячий організм.
  Одним з таких захворювань є сальмонельоз. Його збудник передається через брудні руки, побутові предмети, продукти харчування.
  Тяжкість перебігу захворювання залежить від віку, стану здоров'я. Крім болю в животі відзначається підвищена температура, блювота. Трохи згодом починається пронос (до 10 разів за добу). Якщо вчасно не почати лікування, то хвороба може призвести до смерті. Якщо у дитини болить живіт з-за сальмонельозу, ніж лікувати його повинен розповісти лікар. Зазвичай призначають сорбенти, наприклад, «Смекту». Щоб уникнути зневоднення дають «Регідрон». Також лікар призначить прийом антибіотиків.
  Іншим інфекційним захворюванням, про який варто знати, є дизентерія. При ній діти скаржаться на хворобливі відчуття в лівій частині живота. Стілець при цьому рідкий, зі слизом, з кров'яними прожилками. Всі ці симптоми супроводжуються ознаками інтоксикації організму.
  Якщо дизентерія стала причиною того, що у дитини болить живіт, то можна дати сорбенти і «Регідрон», як і при сальмонельозі. Хвороба теж лікується за допомогою антибіотиків. Лікар може рекомендувати імуномодулятори, вітаміни. Також дитині треба дотримуватися дієти і знати, що йому можна їсти, якщо болить живіт. Годувати малюка можна кашами, запеченими яблуками.
  Ацетономический криз
  Цей стан може виникнути у малюків в результаті підвищення рівня кетонових тіл в організмі. Дитина буде скаржитися на дискомфорт у животі, у нього підвищиться температура, з'являється блювота і запах ацетону з рота.
  У мами може виникнути питання, що дати дитині, якщо у нього болить живіт з-за ацетономического кризу. На допомогу знову прийдуть сорбенти. Підійде «Смекта», «Полісорб», активоване вугілля. Можна зробити клізму.
  Гострий живіт
  У дитини болить живіт - що робити?
  Дане поняття включає декілька захворювань, які характеризуються гострими болями і напругою черевної стінки. У дитячому віці найчастіше зустрічається апендицит, ще можлива кишкова непрохідність. При підозрі на гострий живіт потрібно викликати швидку допомогу, так як при даних хворобах необхідно хірургічне втручання.
  Батьки можуть замислитися над тим, чим знеболити, якщо у дитини сильно болить живіт. Але в такій ситуації дуже важливо, щоб лікар мав можливість об'єктивно оцінити стан пацієнта. Тому не можна давати дитині ніяких знеболюючих препаратів до приїзду лікаря. Можна прийняти «Но-Шпу».