Дитина перегрілася на сонці - температура 38

Дитина перегрілася на сонці - температура 38
Літо – прекрасна пора року. Саме його обирають батьки для подорожей, поїздок на природу і відпочинку на морі. Як не прикро констатувати, але факт того, що дитина перегрівся на сонці, і у нього піднялася температура 38 займає перше місце в числі звернень до лікаря при перебуванні дитини на відпочинок.
Температура від перегріву на сонці у дитини може піднятися, якщо малюк отримав сонячний або тепловий удар. Перший може статися, якщо дитина тривалий час перебував з неприкритою головою на сонце, а другий може виникнути при загальному перегріванні всього організму.
Симптоми сонячного та теплового ударів
Ознаки цих станів дуже схожі і, як правило, перегрів на сонці у дитини виражається наступними симптомами:

 • температура вище 38 градусів;

 • дитина перестає потіти;

 • спостерігається прискорене дихання і збільшений пульс;

 • нудота і блювання;

 • з'являється хитка хода;

 • дитина починає скаржитися на головний біль.


 • І це далеко не все. Багато діти, граючи на сонці, навряд чи зможуть пояснити, що з ними відбувається щось не те. Тому одним з перших ознак, за якими можна батькам визначити перегрів малюка - це зміна кольору обличчя в бік блідості або, навпаки, сильного почервоніння.
  Перша допомога при перегріванні
  Звичайно, краще не допускати теплового або сонячного удару, але якщо це сталося, то малюкові потрібно надати термінову допомогу. Що робити, якщо дитина перегрівся на сонці і у нього температура більше 38 градусів:

 • Заберіть дитину з сонця і роздягніть його. Дуже добре занести малюка в прохолодне, добре провітрюване приміщення. Для обдування малюка можна використовувати вентилятор або, якщо такого немає, то самостійно обмахувати його. Зніміть з дитини верхній одяг і взуття.

 • Покладіть мокрі компреси. Рекомендується обкладати малюка змоченими у воді ганчірочками, починаючи з чола і серця. Далі компреси поміщають в пахову область, пахви, зап'ястя і під коліна. Такі дії допоможуть не тільки збити температуру у дитини після перебування на сонці, але й уберегти його організм від теплового шоку.

 • Рясне питво. Як уже говорилося, якщо після перебування на вулиці піднялася температура і дитина не потіє, то він перегрівся на сонці і у нього починають проявлятися ознаки зневоднення. Щоб не допустити цього, рекомендується рясно поїти малюка підсоленою водою (3 склянки кип'яченої холодної води береться пів чайної ложки солі).

 • Дайте жарознижуюче. Якщо після прогулянки на сонці у дитини дуже висока температура, то крім заходів з охолодження всього організму, рекомендується запропонувати дитині ліки. Для цього добре підійдуть препарати на основі ібупрофену, як правило, це солодкуваті на смак сиропи, які малюкам пити приємно: Нурофен, Ибуфен, Ібупрофен і т. п. У дитини висока температура після сонця при тепловому ударі тримається, як правило, не більше 48 годин. Якщо на третій день ситуація не покращиться, то вам необхідно звернутися до лікаря.

 • Лікуйте сонячні опіки, якщо вони є. Дуже часто трапляється, що дитина обгорів на сонці і крім температури необхідно усунути і почервоніння шкіри.
  Дитина перегрілася на сонці - температура 38
  Крім відомих народних засобів: жирна сметана, скибочки огірків і косметичні креми, скористайтесь лікарськими препаратами: Пантенол, Лиоксазин, Псило-бальзам та ін. Їх наносять на ушкоджені ділянки шкіри декілька разів на добу, і вони дозволять швидко позбутися почервоніння шкіри і болю.


 • При високій температурі у малюка важливо не тільки знизити її, але і домогтися того, щоб організм швидше пережив тепловий або сонячний удар. Варто пам'ятати, що скрізь потрібна міра, особливо коли справа стосується здоров'я дитини. Не варто старатися, наприклад, з компресами, вмочуючи їх у крижану воду, або ложа дитини під дуже холодне повітря кондиціонера.