Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?

Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Найчастіша причина переживань у молодих батьків пов'язана саме з показниками термометра. Коли температура переходить кордон у 375 градусів, варто бути більш уважним, адже організм дитини починає боротися. Підвищення температури у дітей – явище не рідкісне, але від цього воно не перестає бути значущою проблемою. Найстрашніше, про що може свідчити температура – це інфекції або запалення.
Лихоманка у дитини може розвиватися двома шляхами: як «рожева» або як «біла». І саме остання найбільш небезпечна для дитини. Відрізнити обидва варіанти один від одного дуже важливо, але досить просто. Варто звернути увагу на те, що поєднуються висока температура у дитини і холодні руки, а також ноги. При рожевої лихоманці дитина гарячий по всьому тілу, така температура легко збивається. Біла ж різновид характеризується тим, що у малюка будуть відзначатися озноб і блідість шкіри.
Небезпеки та особливості перебігу лихоманки
Суть «білої» лихоманки в тому, що холодні ноги при високій температурі у дитини будуть з-за спазмованих судин. Цим же пояснюється блідість малюка. Справа в тому, що при високій температурі у дітей порушується рівновага теплопродукції і тепловіддачі, і замість того, щоб розширитися, віддаючи тепло, судини, навпаки, звужуються, зберігаючи величезна кількість тепла в організмі. Тому і виходить, що хоча у дитини висока температура, але руки й ноги у нього холодні.
Важливо пам'ятати, що при таких станах строго протипоказано збивати температуру швидкодіючими жарознижувальними. Мало того, що це не принесе ніякої користі, так ще спазм посилиться, що лише погіршить стан дитини.
Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Так як баланси терморегуляції порушені, то будь-яка спроба збити жар буде сприйнята організмом, як заклик зберігати ще більше тепла, що дуже небезпечно. Тому, перш ніж збивати температуру, слід використовувати спазмолітики (Но-шпа, Папаверин, Дибазол у віковій дозі). Ні в якому разі не можна прикладати компреси прохолодною водою з тих же причин. Краще всього буде розтерти ручки і ніжки дитини, сприяючи притоку крові до периферичних судинах.
Варто відзначити, що «біла гарячка» часто викликає судомний синдром у дітей. Ось чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини повинні стати тим самим маячком, хто кличе негайно викликати лікаря.