Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Носові кровотечі у дітей

1-02-2016, 14:41
1318
0
Носові кровотечі у дітей
У дитячому віці кровотечею з носа страждають багато діти – у кого-то це трапляється раз у році, а деякі малюки регулярно страждають від цієї неприємності. Як вести себе в такій екстреної ситуації і в чому ж причина частих носових кровотеч у дитини?
Приводом для носових кровотеч у дітей часто стають елементарні травми носа. Адже малюки часто грішать колупанням в носі, а слизова оболонка передній частині носа дуже тонка і найменша травма призводить до її розриву. Якщо одного разу в певному місці сталося пошкодження, то велика ймовірність, це може стати причиною повторних кровотеч.
Постійні риніти та інші вірусні захворювання, коли мікроорганізми пошкоджують слизову, осідаючи в ній, стають причиною кровотеч. Ослаблені, схильні до нежиті діти, найбільше схильні до цього. Ускладнює фактором є часті сморканія, які із-за різкого підвищення тиску в носі провокують кровотечу.
Нічні носові кровотечі у дітей теж зустрічаються нерідко. Вони можуть бути викликані сухістю повітря в приміщенні. При цьому слизова носа пересихає і легко травмується. Слід уважно спостерігати, який вигляд має кров – якщо вона з бульбашками або домішкою слизу, можливо, це не носова, а шлункова або легенева кровотеча.
Якщо носові кровотечі трапляються регулярно, то це привід обстежити дитину у гематолога, невролога, адже причини можуть бути набагато глибшими, ніж загальновідомі.

Як зупинити носову кровотечу у дитини?


Дорослі, як правило, часто губляться в екстреній ситуації і не можуть нормально надати невідкладну допомогу при носовій кровотечі у дітей. Часто застосовується метод, використовуваний ще нашими бабашками, але вже давно довів свою неефективність – закидання голови назад.
Кров стікає по задній стінці глотки, заковтується і потрапляє в шлунок. Роздратування від рясного кровотечі може спровокувати блювоту, що погіршить стан дитини. Правильним буде посадити його так, щоб він трохи нахилив голову вперед, але не занадто низько. При цьому потрібно затиснути ніс, притиснувши ніздрі до перегородки.
Замість стискання можна використовувати тампони, скручені з бинта і змочені 3% перекису водню. Вату для цієї мети використовувати небажано, так як, підсихаючи, вона міцно присихає до слизової і під час її видалення ранка знову відривається і знову починається кровотеча. На перенісся необхідно покласти лід. У разі, якщо його немає під рукою, то годиться будь-який холодний предмет.
Турунди з бинта можна діставати, коли ранка добре затромбируется. Перед цим його змочують перекисом для безболісного виймання. Якщо тампони швидко просочуються кров'ю, це означає, що кровотеча не зупиняється. Через 20 хвилин, якщо ваші дії не приносять результат необхідно викликати швидку допомогу.
При сильних і частих носових кровотечах у дітей призначають такі види лікування, як припікання місця кровотечі (зона Киссельбахового сплетення),
Носові кровотечі у дітей
яке проводить ЛОР. Це дає хороший результат.
Також при носових кровотечах дітям призначають Аскорутин в дозуванні відповідної віку. Він зміцнює стінки крихких посудин в носовій порожнині, поповнює запаси вітаміну С і Р. Препарат призначають дітям після трьох років – для лікування 1 таблетка 3 рази в день протягом 10 днів.
Для екстреної допомоги при носових кровотечах у дітей використовується препарат Дицинон у вигляді ін'єкцій або таблеток. Він прискорює згортання крові і призводить до її зупинки у стислі терміни.
Читайте також
Носова кровотеча у дітей - причини
Носова кровотеча у дітей - причини
Діти частіше за інших стикаються з проблемою кровотеч їх носа в силу ряду причин. Тому кожна мама повинна знати, як надати допомогу дитині в такому
Кров з носа у дитини
Кров з носа у дитини
Кров на обличчі й одязі улюбленої дитини здатна загнати в шок навіть самих витриманих батьків. Але це не час для паніки, необхідно заспокоїтися і
Соплі в кров'ю у дитини
Соплі в кров'ю у дитини
Будь поява надлишкової слизу в носі у дитини - сигналізує про нехороших факторах: чи можливе захворювання або неправильному догляді за малюком. Але
Кровотечі у дітей: легше запобігти, ніж лікувати!
Кровотечі у дітей: легше запобігти, ніж лікувати!
Практично будь-яка травма, садно, навіть подряпина супроводжується деякою втратою крові. Перед тим, як зупинити кровотечу у дитини , роздягніть
Носова кровотеча у дітей. Причини носової кровотечі у дітей
Носова кровотеча у дітей. Причини носової кровотечі у дітей
У передньому відділі носової перегородки з обох сторін знаходиться «кровоточива» зона носа (зона Кіссельбаха), де слизова оболонка найбільш тонка,
Кров з носа у дитини: які причини?
Кров з носа у дитини: які причини?
Носова кровотеча найбільш часто проявляється в дитячому віці. У дітей кров з носа тече в 4-5 разів частіше дорослих. Чому? Це пов'язано з