Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування

Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
Якщо ви виявили, що у вашої дитинки одна ніжка коротша, а сідничні складочки різної глибини, асиметричні, то це привід бігти до ортопеда. Можливо, що ви зіткнулися з дисплазією – порушенням у роботі кульшових суглобів. Не впадайте у відчай - це не небезпечне захворювання і відкоригувати суставчики, допомогти дитині позбутися від гірких наслідків нескладно. У статті ми обговоримо, як потрібно лікувати дисплазію кульшових суглобів у дітей.
Спочатку лікар направить вас на рентгенівське дослідження, яке допоможе максимально точно оцінити ступінь недуги. Потім слід терміново розпочати лікування, т. к. дисплазія має властивість з легкої форми переходити в більш складну. Батькам потрібно набратися терпіння, адже процес виправлення суставчіков може бути довгим - від одного місяця до року.
Методи лікування дисплазії
Принцип усунення цього захворювання у новонароджених в тому, щоб поставити головку стегна на місце, поки суглоби формуються. Як же треба тримати ніжки малюка, щоб вони розвивалися правильно? Нижні кінцівки дитини повинні бути розведені, щоб головки стегна входили в западину тазової кістки. Саме тому при дисплазії проводять особливий спосіб сповивання: ноги малюка розводяться в сторони на 60-80°, згинаються в тазостегнових і колінних суставчиках, а між ніжками розміщується пелюшка.
При дисплазії кульшових суглобів дітей необхідно робити такі вправи:

 • Зігніть ніжки дитини і робіть рухи, як на велосипеді.

 • Розводьте і наближайте один до одного зігнуті ніжки дитини.

 • Ногу малюка зігніть в колінному і тазостегновому суглобах. Однією рукою притримуйте ніжку в тазостегновому суглобі, а інший охопіть коліно малюка, злегка натисніть і поверніть стегно всередину.


 • При дисплазії кульшового суглоба у зовсім маленьких дітей лікувальну фізкультуру комбінують з масажем:

 • Погладжуємо хворі суставчики малюка акуратними рухами вгору-вниз, по колу.

 • Долонями спіральними рухами масажуємо зовнішню поверхню стегон.

 • Погладжуємо поперек і сідниці дитини вгору-вниз і по колу.

 • Кладемо дитину на спинку і масажуємо передню частину стегон, перевертаємо малюка на животик і працюємо над задньою поверхнею стегон.


 • Як правило, при слабо вираженій дисплазії кульшових суглобів у дітей ЛФК і масаж дають хороший результат.
  Якщо поліпшення не відбулося, то лікар призначає більш серйозні методи боротьби з недугою – ортопедичні пристосування. Завдяки їм хворі суглоби утримуються в оптимальному положенні – згинання і відведення. При дисплазії кульшових суглобів у дітей ортопеди призначають сеанси електрофорезу з кальцієм. Це допомагає поліпшити харчування суглобів.
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування

  Чудовий ефект при дисплазії кульшових суглобів у дітей має плавання.
  Якщо перелічені методи не допомагають, тоді призначають операцію.
  Таким чином, ми розглянули способи лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей. І не впадайте у відчай, якщо у вашого малюка виявили цей діагноз. Пам'ятайте, що ви позбудетеся від проблеми швидше, якщо відразу почнете лікування і будете слідувати повчанням ортопеда. А якщо не лікувати, то у малюка виникнуть серйозні проблеми, які потребують оперативного втручання.