Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми

1-02-2016, 14:47
1200
0
Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
На жаль, діагноз дисплазія кульшових суглобів - не рідкість у наш час. Порушення діагностується при першому ж огляді, який проводиться лікарем-ортопедом ще в пологовому будинку, у кожного п'ятого малюка.
Однак, незважаючи на всю серйозність ситуації, в наші дні дисплазія вважається патологічним станом, який легко піддається коригуванню і лікування. Звичайно при умові вчасно вжитих заходів щодо її усунення.
Отже, дисплазія кульшових суглобів у дітей, - що це таке, які її симптоми та наслідки, - давайте зупинимося на цих питаннях докладніше.

Як визначити дисплазію кульшових суглобів у новонароджених?


У медицині під дисплазією кульшового суглоба прийнято розуміти його вроджене недорозвинення. Іншими словами, це стан, коли порушений правильний контакт між кінцем стегнової кістки і відповідної западиною на кістки тазу. В залежності від ступеня тяжкості і характеру порушення, розрізняють:

 • Тератологическую дислокацію. У цьому випадку контакт між западиною тазової і головкою стегнової кістки повністю відсутня. Патологія виникає ще в утробі матері через недорозвинення м'язів або генетичних відхилень.

 • Типову дислокацію. Аномалія розвивається внутрішньоутробно або після народження.

 • Підвивих. Відносно легка форма дисплазії кульшових суглобів у немовлят, характерною ознакою якої вважається недорозвинення суглоба при наявній зв'язку між кістками (тазової і стегновій).

 • Нестабільність суглоба. Це найбільш часто зустрічається форма дисплазії, при якій стегнова кістка легко відокремлюється від тазової западини, при цьому зв'язок між ними не порушена.


 • Ознаки дисплазії кульшових суглобів у немовлят практично не видно людині без відповідної освіти. Проте фахівець в силах поставити діагноз після звичайного огляду. Рідше для підтвердження або спростування побоювань, лікарі вдаються до допомоги рентгена або УЗД.
  До непрямих симптомів дисплазії кульшових суглобів у новонароджених можна віднести: асиметрію шкірних складочок на ніжках, різну довжину ніг, обмеження при відведення стегна.

  Чим небезпечна дисплазія кульшових суглобів?


  Сучасна медицина в силах усунути недуга без ускладнень і яких-небудь наслідків. Однак це можливо лише за умови, що дисплазія була виявлена вчасно, і лікування було розпочато негайно. В арсеналі лікарів є кілька ефективних методів боротьби з порушенням. В першу чергу це консервативні способи:

 • стремена Павлика – призначені для підтримки кінцівок;

 • кокситная пов'язка – використовується для жорсткої фіксації суглоба;

 • фізіопроцедури, такі як електрофорез, грязелікування, озокеритові аплікації;

 • масажі і спеціальна лікувальна гімнастика.


 • Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
  До діткам постарше, і у випадках, коли консервативні заходи виявилися неефективними лікарі змушені застосувати хірургічний метод лікування. В ході операції проводиться реконструкція суглоба.
  При несвоєчасній діагностиці (після 6 місяців або після того як дитина самостійно пішов) або відсутності адекватних заходів, дисплазія кульшових суглобів у дітей може призвести до незворотних наслідків. Це пошкодження або некроз головки стегнової кістки. Або, як варіант, повна атрофія суглоба. А це в свою чергу інвалідність, постійні болі, кульгавість і неминучість хірургічного втручання.
  Читайте також
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів сьогодні має широке поширення серед малюків. На щастя, сучасна медицина володіє низкою ефективних засобів і методів для
  Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
  Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
  На сьогоднішній день у кожного п'ятого дитини зустрічається дисплазія кульшових суглобів. Якщо це захворювання виявлено, як це часто і буває, в самій
  УЗД кульшових суглобів новонароджених
  УЗД кульшових суглобів новонароджених
  Ультразвук зараз призначають практично всім новонародженим. Це швидкий і точний, а головне - безпечний метод дослідження, що дозволяє виявити
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
  Тазостегновий суглоб - одна з найважливіших складових опорно-рухового апарату, від його розвитку залежить формування ходи, постави. Тому дисплазія
  Вроджений вивих стегна: причини, симптоми і лікування
  Вроджений вивих стегна: причини, симптоми і лікування
  Дисплазія кульшового суглоба У нормі будь суглоб, в тому числі і тазостегновий, являє собою складний механізм з кісток, хрящів, зв'язок, м'язів.