Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми

Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
На жаль, діагноз дисплазія кульшових суглобів - не рідкість у наш час. Порушення діагностується при першому ж огляді, який проводиться лікарем-ортопедом ще в пологовому будинку, у кожного п'ятого малюка.
Однак, незважаючи на всю серйозність ситуації, в наші дні дисплазія вважається патологічним станом, який легко піддається коригуванню і лікування. Звичайно при умові вчасно вжитих заходів щодо її усунення.
Отже, дисплазія кульшових суглобів у дітей, - що це таке, які її симптоми та наслідки, - давайте зупинимося на цих питаннях докладніше.

Як визначити дисплазію кульшових суглобів у новонароджених?


У медицині під дисплазією кульшового суглоба прийнято розуміти його вроджене недорозвинення. Іншими словами, це стан, коли порушений правильний контакт між кінцем стегнової кістки і відповідної западиною на кістки тазу. В залежності від ступеня тяжкості і характеру порушення, розрізняють:

 • Тератологическую дислокацію. У цьому випадку контакт між западиною тазової і головкою стегнової кістки повністю відсутня. Патологія виникає ще в утробі матері через недорозвинення м'язів або генетичних відхилень.

 • Типову дислокацію. Аномалія розвивається внутрішньоутробно або після народження.

 • Підвивих. Відносно легка форма дисплазії кульшових суглобів у немовлят, характерною ознакою якої вважається недорозвинення суглоба при наявній зв'язку між кістками (тазової і стегновій).

 • Нестабільність суглоба. Це найбільш часто зустрічається форма дисплазії, при якій стегнова кістка легко відокремлюється від тазової западини, при цьому зв'язок між ними не порушена.


 • Ознаки дисплазії кульшових суглобів у немовлят практично не видно людині без відповідної освіти. Проте фахівець в силах поставити діагноз після звичайного огляду. Рідше для підтвердження або спростування побоювань, лікарі вдаються до допомоги рентгена або УЗД.
  До непрямих симптомів дисплазії кульшових суглобів у новонароджених можна віднести: асиметрію шкірних складочок на ніжках, різну довжину ніг, обмеження при відведення стегна.

  Чим небезпечна дисплазія кульшових суглобів?


  Сучасна медицина в силах усунути недуга без ускладнень і яких-небудь наслідків. Однак це можливо лише за умови, що дисплазія була виявлена вчасно, і лікування було розпочато негайно. В арсеналі лікарів є кілька ефективних методів боротьби з порушенням. В першу чергу це консервативні способи:

 • стремена Павлика – призначені для підтримки кінцівок;

 • кокситная пов'язка – використовується для жорсткої фіксації суглоба;

 • фізіопроцедури, такі як електрофорез, грязелікування, озокеритові аплікації;

 • масажі і спеціальна лікувальна гімнастика.


 • Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
  До діткам постарше, і у випадках, коли консервативні заходи виявилися неефективними лікарі змушені застосувати хірургічний метод лікування. В ході операції проводиться реконструкція суглоба.
  При несвоєчасній діагностиці (після 6 місяців або після того як дитина самостійно пішов) або відсутності адекватних заходів, дисплазія кульшових суглобів у дітей може призвести до незворотних наслідків. Це пошкодження або некроз головки стегнової кістки. Або, як варіант, повна атрофія суглоба. А це в свою чергу інвалідність, постійні болі, кульгавість і неминучість хірургічного втручання.