Чому дитина ходить навшпиньки в 8 місяців?

Чому дитина ходить навшпиньки в 8 місяців?
Нерідко мами і тата можуть помітити, що їх малюк, який лише намагається робити перші кроки, починає ходити навшпиньки. Особливо до цього схильні ті дітки, які починають крокувати дуже рано, наприклад, о 8 місяців.
Часто батьки можуть бути стурбовані таким станом речей, і їх хвилювання зовсім не позбавлене сенсу. І хоча деякі педіатри вважають, що така ситуація не є патологією і не вимагає лікарського втручання, в першу чергу необхідно розібратися в причинах, що викликають таку дивну ходу у малюка.
У даній статті ми постараємося розібратися, чому дитина 8 місяців ходить навшпиньки, і які причини найбільш часто викликають подібне порушення.

Чому дитина почала ходити навшпиньки?


Причин, чому дитина стала ходити навшпиньки, може бути кілька. Розглянемо основні з них:

  • Найчастіше подібну ходу у малюка викликає нерівномірне напруга м'язів, або м'язова дистонія, а також гіпертонус нижніх кінцівок. Дитина з таким порушенням повинен постійно перебувати під контролем лікаря-невропатолога, який зможе помітити будь-які зміни в стані дитини. При цьому лікування цієї патології потрібно далеко не завжди – нерідко вона проходить сама собою тоді, коли дитина починає більше рухатися.

  • Якщо маленька дитина іноді ходить навшпиньки, а іноді може самостійно поставити ногу на всю стопу, хвилюватися не про що. Швидше за все, прагнення встати на носочки» обумовлено бажанням стати вище і побачити те, що недоступно з його поля зору.
    Чому дитина ходить навшпиньки в 8 місяців?
    Зовсім скоро малюк трохи підросте і буде ходити абсолютно нормально.

  • Нарешті, «навшпиньки» можуть свідчити про початок формування дитячого церебрального паралічу. У віці 8 місяців такий страшний діагноз ще не встановлюється, проте будь-який кваліфікований лікар-педіатр або невропатолог зможе побачити ознаки, що вказують на прогресування цього захворювання. Причиною ДЦП у більшості випадків є важкі родові травми, і без застосування різних лікувальних процедур тут не обійтися.