Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Плосковальгусные стопи у дітей

1-02-2016, 14:47
1101
0
Плосковальгусные стопи у дітей
Плоскостопість у найменших не є відхиленням від норми. Це фізіологічно і не повинно викликати занепокоєння у батьків. Звід стопи починає формуватися з того часу, коли дитина починає робити свої перші кроки. Це триває приблизно до 3-5 років. Але не завжди процес проходить правильно і ортопед на огляді може звернути увагу на патологію. Плосковальгусные стопи у дітей - одна з ортопедичних проблем, яка потребує уваги батьків та своєчасного лікування. У малюка з таким діагнозом п'ята і пальці повернені назовні, а середня частина прогнутий всередину. Якщо дивитися зверху на такі стопи, то вони нагадують букву «Х».
Плосковальгусные стопи у дітей


Причини і наслідки
Плосковальгусные стопи у дітей до 3 років не вважаються відхиленням. Виняток становлять лише вроджені аномалії. У старших дітей до появи порушення можуть призвести такі причини:

 • слабкість зв'язок;

 • генетична схильність;

 • рахіт, а також часті бронхіти та вірусні захворювання можуть вплинути на формування зводу стопи;

 • неякісне взуття.


 • Якщо пустити проблему на самоплив, то вона призведе до викривлення хребта, захворювань суглобів, частих болів. Тому так важливо вчасно вжити необхідних заходів.

  Лікування плосковальгусною деформації стоп у дітей


  Спочатку лікар повинен провести обстеження. Залежно від занедбаності хвороби і характеру порушень, лікар видасть свої рекомендації. Якщо вроджена патологія, то навіть дитині раннього віку ортопед призначить лікування. В такому разі може бути необхідна корекція форми ноги за допомогою гіпсової пов'язки. Для кожного малюка вона підбирається індивідуально. Далі можна переходити до інших етапів лікування, які також застосовуються для діток, у яких патологія є набутою.
  Масаж при плосковальгусною стопі у дітей проводять у відповідності з віковими особливостями дитини. Рекомендується проводити кілька курсів по 10 – 20 сеансів. Певну увагу приділяють роботі з поперековим відділом хребта. Це важливо, тому що звідти нерви йдуть до м'язів ніг, а також до сідничної області. Також за спеціальними методиками проводять масаж ніжок.
  Хороші результати при плосковальгусною стопі у дітей дає гімнастика . Це можливо лише тоді, коли вправи виконуються з регулярністю, заданої фахівцем. Оптимальним варіантом буде проводити заняття кілька разів протягом дня. Комплекс треба розбити на кілька частин. Дитина повинна бути в тонких шкарпетках.
  ЛФК при плосковальгусною стопі у дітей можна проводити вдома самостійно, а от сеанси масажу варто довірити професіоналу.
  Також варто приділити увагу правильному підбору взуття та устілок. Перед покупкою бажано порадитися з спостерігаючим доктором. Він дасть необхідні рекомендації. Взуття повинна бути стійкою та мати жорсткий задник.
  Плосковальгусные стопи у дітей


  Устілки і взуття при плосковальгусною стопі у дітей допомагають у боротьбі з недугою, але їх не можна носити постійно. Це загрожує атрофією м'язів стопи.
  Не можна давати дитині носити моделі без задників, наприклад, сланці. Також не потрібно, щоб малюк все доношував взуття старших дітей.
  Профілактичні заходи
  Щоб не допустити формування такого порушення, важливо
  Плосковальгусные стопи у дітей
  пам'ятати про необхідність певних заходів:

 • потрібно забезпечити достатню рухову активність для дитини;

 • хороший ефект дає плавання;

 • можна дати ходити малюкові по масажному килимку, стелити його на дно ванної під час купання;

 • мама повинна регулярно показувати дитину ортопеда, щоб він мав можливість виявити захворювання якомога раніше;

 • велике значення має правильне харчування, адже нестача вітамінів грає не останню роль в розвитку малюка.
 • Читайте також
  Плосковальгусные стопи у дітей - лікування
  Плосковальгусные стопи у дітей - лікування
  Однією з частих ортопедичних проблем у дітей молодшого віку є завалювання всередину щиколоток при ходьбі, або інакше, плосковальгусная деформація
  Гіпертонус у дітей
  Гіпертонус у дітей
  Гіпертонус м'язів при народженні є фізіологічним явищем, і поступово починає розпрямляти ручки і ніжки. Якщо ситуація не змінюється, то варто
  Ортопедичне взуття для дітей при вальгусной деформації
  Ортопедичне взуття для дітей при вальгусной деформації
  Спеціальна лікувальна взуття, правильно підібрана до ноги дитини, покликана виправити навіть таке відхилення, як вальгусна стопа. Як підібрати
  Плоскостопість у дітей: лікування
  Плоскостопість у дітей: лікування
  Існує помилкова думка, що турбуватися про нормальність стопи в дитини варто після п'яти років. Все якраз навпаки: до 5-6 років найпростіше виправити
  Антиварусне взуття для дітей
  Антиварусне взуття для дітей
  Проблема клишоногості у дітей повинна вирішуватися комплексно під наглядом лікаря ортопеда. І одним з етапів корекції є носіння спеціальної
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Дитяча плоскостопість - це найбільш поширений вид деформації дитячої стопи, який з часом буде вилікувати дуже важко або навіть неможливо.