Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гіпертонус у дітей

1-02-2016, 14:47
1096
0
Гіпертонус у дітей
Надмірний тонус м'язів у дитини нормальний до тримісячного віку. Після цього він повинен сходити на немає – малюк поступово розправляє ніжки і ручки, і все менше підтягує їх до животика. У дітей до року гіпертонус зустрічається досить часто і без належного лікування самостійно не проходить.

Причини гіпертонусу у дітей


Ще внутрішньоутробно можуть виникати передумови для гіпертонусу, які проявляться у віці декількох місяців і можуть зберігатися тривалий час. Це порушення надходження кисню до головного мозку дитини, або гіпоксія. З'являється вона з-за загрози передчасних пологів, гестозу, поганої роботи плаценти, яка не справляється зі своїм завданням.
Гіпоксія може виникнути і під час пологів внаслідок вузького таза у матері, накладання щипців, використання вакууму, стрімкого або затяжного родового процесу.

Чим небезпечний гіпертонус у дитини?


Якщо лікування не проводиться, то сам по собі гіпертонус не пройде і в 3 роки, і в 5 років він також може спостерігатися. Чим старше стає дитина, тим складніше піддається лікуванню зайву напругу м'язів.
Особливо страждають вони при ходьбі – частина з них дуже напружені, чому дитина завжди ходить на носочках, а інші поступово атрофуються і вже незабаром не зможуть виконувати свою функцію. З віком у людини виникають порушення опорно-рухового апарату, погіршується якість життя із-за проблем з пересуванням.

Як зняти гіпертонус у дитини?


Першим
Гіпертонус у дітей
справою потрібно звернутися до невролога для уточнення діагнозу. Якщо батьки бачать, як дитя ходить на носочках, то проблема криється в напрузі м'язів і мета лікування - їх розслабити.
Доктор призначить для лікування гіпертонусу у дітей після року розслабляючий масаж. Його потрібно кілька курсів з перервами, і гімнастику, займатися якою батьки можуть самостійно в домашніх умовах.
Одночасно з масажем, в особливо запущених випадках призначають парафіново-озокеритні ванночки або чобітки, лікування змінними струмами і постійне носіння взуття з жорсткими задниками і щільною фіксацією голеностопа.
Читайте також
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів при народженні і до 3 місяців є абсолютно фізіологічним процесом, а далі, потроху ручки-ніжки малюка починають розслаблятися.
Підвищений тонус у новонародженого
Підвищений тонус у новонародженого
Гіпертонус - підвищений тонус м'язів новонародженого - часто зустрічається явище. В легкій формі він не здатний завдати шкоди розвитку дитини. Якщо ж
Тонус м'язів у немовляти
Тонус м'язів у немовляти
Порушення м'язового тонусу - часта проблема в дітей першого року життя. Але в більшості випадків виправити ситуацію мама може самостійно. Розглянемо
Гіпертонус у новонародженого: симптоми та причини
Гіпертонус у новонародженого: симптоми та причини
Гіпертонус у новонародженого - це такий стан м'язів малюка, яке характеризується надмірною напругою м'язів. У м'язів при гіпертонусі знижена
Гіпертонус у дітей: симптоми і лікування
Гіпертонус у дітей: симптоми і лікування
У дев'яти з десяти дітей зустрічається підвищений м'язовий тонус ( гіпертонус у дітей ). Справа в тому, що навіть у здорового новонародженого
Чому дитина ходить на носочках?
Чому дитина ходить на носочках?
Що робити, якщо дев'ятимісячний малюк ходить на носочках, а не спирається на всю ступню? Ч асто це буває пов'язано з підвищеним тонусом