Гіпертонус у дітей

Гіпертонус у дітей
Надмірний тонус м'язів у дитини нормальний до тримісячного віку. Після цього він повинен сходити на немає – малюк поступово розправляє ніжки і ручки, і все менше підтягує їх до животика. У дітей до року гіпертонус зустрічається досить часто і без належного лікування самостійно не проходить.

Причини гіпертонусу у дітей


Ще внутрішньоутробно можуть виникати передумови для гіпертонусу, які проявляться у віці декількох місяців і можуть зберігатися тривалий час. Це порушення надходження кисню до головного мозку дитини, або гіпоксія. З'являється вона з-за загрози передчасних пологів, гестозу, поганої роботи плаценти, яка не справляється зі своїм завданням.
Гіпоксія може виникнути і під час пологів внаслідок вузького таза у матері, накладання щипців, використання вакууму, стрімкого або затяжного родового процесу.

Чим небезпечний гіпертонус у дитини?


Якщо лікування не проводиться, то сам по собі гіпертонус не пройде і в 3 роки, і в 5 років він також може спостерігатися. Чим старше стає дитина, тим складніше піддається лікуванню зайву напругу м'язів.
Особливо страждають вони при ходьбі – частина з них дуже напружені, чому дитина завжди ходить на носочках, а інші поступово атрофуються і вже незабаром не зможуть виконувати свою функцію. З віком у людини виникають порушення опорно-рухового апарату, погіршується якість життя із-за проблем з пересуванням.

Як зняти гіпертонус у дитини?


Першим
Гіпертонус у дітей
справою потрібно звернутися до невролога для уточнення діагнозу. Якщо батьки бачать, як дитя ходить на носочках, то проблема криється в напрузі м'язів і мета лікування - їх розслабити.
Доктор призначить для лікування гіпертонусу у дітей після року розслабляючий масаж. Його потрібно кілька курсів з перервами, і гімнастику, займатися якою батьки можуть самостійно в домашніх умовах.
Одночасно з масажем, в особливо запущених випадках призначають парафіново-озокеритні ванночки або чобітки, лікування змінними струмами і постійне носіння взуття з жорсткими задниками і щільною фіксацією голеностопа.