Дитина ходить на носочках – причини

Дитина ходить на носочках – причини
Нарешті і ваш малюк починає робити свої перші, довгоочікувані кроки! З яким нетерпінням чекають цього моменту абсолютно всі батьки! Деякі дітки щосили тупотять вже з 9 місяців, а інші, занадто обережні малюки починають ходити лише близько 1 року і 3 місяців.
Між тим, лікарі-фахівці сходяться на думці, що дитині краще не починати ходити рано. Оптимальним віком для перших кроків вважається 1 рік. У діточок, які занадто рано починають ступати на ніжку, неправильно формується стопа, і перший час вони можуть ходити навшпиньки.
Однак це далеко не єдиний фактор, який може сприяти вставанням малюка на носочки. Багато батьків помічають, що їх карапуз ніколи не встає на повну стопу, і не без підстав починають хвилюватися. У даній статті ми спробуємо розібратися, чому дитина ходить навшпиньки, і які причини можуть викликати таке порушення.

Чому дитина іноді ходить на носочках?


Існує безліч цілком нешкідливих причин, чому ваша дитина іноді ходить на носочках, наприклад:

 • таким чином він хоче побачити щось далеке і недосяжне;

 • він намагається привернути до себе вашу увагу;

 • малюк просто пробує новий спосіб пересування;

 • хоче здаватися вище і, можливо, старше;

 • копіює подібний рух дорослого і так далі.


 • Всі ці причини не несуть у собі ніякої небезпеки, але в цьому випадку ваш малюк велику частину часу обов'язково повинен ставити свою ніжку на повну стопу. Подібна поведінка – короткочасне явище, і ви неодмінно помітите, що це всього лише гра з боку малюка.
  Між тим, не завжди ходіння дитини навшпиньки – цілком звичайне явище. Якщо батьки бачать, що дитина практично завжди ставить ногу неправильно, необхідно терміново звернутися до професійного лікаря-невропатолога.
  Основною причиною, чому дитина часто ходить навшпиньки, є м'язова дистонія , або нерівномірний тонус ніг. При такому стані деякі м'язи дитини будуть надмірно напружені, а інші, навпаки, надмірно розслаблені. Іншою серйозною проблемою, що викликає «навшпиньки», стає синдром пірамідальної недостатності. Така патологія зазвичай викликається родовою травмою і являє собою порушення роботи ділянки головного мозку, що відповідає за рухову функцію. Обидва ці стани вимагають негайного лікування під наглядом кваліфікованого лікаря, адже за відсутності своєчасно вжитих заходів вони можуть сприяти серйозних порушень життя дитини, наприклад, формування дитячого церебрального паралічу.
  Варто зазначити, що нерідко причиною патологій рухової сфери маленьких дітей стає надмірне захоплення їх батьків ходунками і іншими подібними пристроями, адже саме під час їх використання у дитини формується звичка пересуватися на носочках. Щоб уникнути подібних порушень, ходунки потрібно використовувати якомога рідше, і обов'язково взувати на ніжки малюка сандалики з твердою підошвою. Деякі лікарі взагалі не рекомендують подібні пристрої, навіть на короткий проміжок часу.

  Що робити, якщо дитина часто ходить навшпиньки?


  Як вже говорилося вище, в будь-якому випадку варто відвідати лікаря. Досвідчений лікар зможе швидко розібратися в причинах, чому дитина ходить на носочках, і або заспокоїти даремно переживають батьків, або призначити необхідне лікування.
  Дитина ходить на носочках – причини

  Зазвичай лікарі в таких ситуаціях призначають такі процедури:

 • фізіотерапія;

 • електрофорез;

 • професійний масаж. При певному рівні підготовки ви зможете займатися з малюком самостійно;

 • парафінові чобітки;

 • заспокійливі ванни з додаванням настою ромашки, череди, кропиви собачої, лаванди й інших лікарських трав;

 • лікувальна фізкультура для діток постарше.