Дитина клишоногий - що робити?

Дитина клишоногий - що робити?
Дитяча клишоногість – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються молоді батьки. Іноді патологія видно відразу після народження, але найчастіше неправильна постановка стопи стає очевидною, коли малюк починає ходити.
Спробуємо з'ясувати, чому дитина клишоногий і що робити в кожному конкретному випадку.
Причини і лікування вродженої клишоногості
Зміни в структурі суглобових кісток видно неозброєним поглядом. Неприродно вивернута стопа всередину не залишиться непоміченою батьками і, тим більше, лікарем-ортопедом. У цьому випадку необхідно якомога швидше прийняти відповідні заходи, оскільки в подальшому патологія призведе до порушень форми ноги і хребта, відповідно і до складнощів з пересуванням. Як правило, таким діткам лікарі роблять гіпсування, потім призначають спеціальні фіксуючі пристрої, масаж і фізіотерапію.
Причини і лікування набутої клишоногості
Однак найчастіше батьки помічають, що дитина клишоногий, після того як він почав ходити. Ситуація неоднозначна, оскільки багато діток, особливо пухкенькі, навмисно вивертають ступні всередину – так їм легше зберігати стійкість, проте і наявність більш серйозних проблем не можна скидати з рахунків. Зокрема, якщо до року дитина все ще клишоногий при ходьбі, однією ногою або обома – це вагомий аргумент для звернення до таких профільним фахівцям, як невролог та ортопед.
Тільки лікар в змозі встановити точну причину дитинкою клишоногості і призначити лікування. Наприклад, іноді дитина клишоногий тільки при ходьбі, а у сидячому положенні ставить ноги правильно. Це може бути
Дитина клишоногий - що робити?
пов'язано з легкою дисплазією кульшових суглобів або легкою формою рахіту. Якщо ж дитина клишоногий однією ногою, то все вказує на гіпертонус м'язів. У цьому випадку фахівці рекомендують спеціальну гімнастику, розслаблюючі масажі, ванни. Крім того, для якнайшвидшого виправлення постановки стопи косолапым малюкам показано:

  • помірні фізичні навантаження;

  • повноцінне харчування (особливо корисні продукти з великим вмістом кальцію);

  • їзда на велосипеді;

  • водні процедури у басейні;

  • ортопедичне взуття.