Масаж при кривошиї у новонароджених

Масаж при кривошиї у новонароджених
Кривошея у новонароджених – дуже поширене захворювання, пов'язане з недорозвиненням або пошкодженням грудинно-ключичиной м'язи. Воно легко діагностується при першому ж огляді фахівцем: голова малюка нахилена в бік ураженого м'яза, трохи повернута в протилежний і злегка відкинута назад. При своєчасному початку лікування прогноз на одужання дуже сприятливий – симптоми зникнуть без сліду. У комплекс лікувальних заходів входять:

 • лікування положенням тіла;

 • масаж при кривошиї у новонароджених – посідає провідне місце в лікуванні;

 • фізіотерапевтичні процедури: електрофорез і сухе тепло;

 • коригуючі вправи.


 • Безумовно, при кривошиї у немовлят краще, якщо масаж буде робити мама, це дозволить малюкові розслабитися в процесі і сприятливо позначиться на результаті. Для цього бажано пройти навчання і перші сеанси проводити під контролем фахівця. Пропонуємо вашій увазі опис ключових моментів методики дитячого масажу при кривошиї.

  Як робити масаж при кривошиї?


  Масаж при м'язовій кривошиї проводиться у вихідному положенні дитини лежачи на спині. Голова має бути повернута і нахилена в бік пошкодженої м'язи для того, щоб вона була в розслабленому стані.
  Починати масаж потрібно з легких погладжувань рук і ніг. Потім слід перейти до грудинно-ключичний м'язі зі здорової сторони, щоб зняти з неї напругу і зміцнити. Спочатку рухи повинні бути погладжують, а потім можна перейти до акуратним розтирань і вібрації. Подушечками трьох пальців (за винятком безіменного і мізинця) слід проводити вздовж м'язи від вушка до ключиці.
  Пошкоджену м'яз необхідно масажувати легкими делікатними рухами.
  Масаж при кривошиї у новонароджених

  Подушечками пальців слід проводити також як і зі здорової сторони – від вуха до ключиці, потім потрібно перейти до легких постукування, змінити їх коливальними, вібраційними рухами, які слід виконувати, подложим під м'яз вказівний і середній пальці долоневою стороною. Після декількох хвилин такого масажу м'яз потрібно акуратно і ніжно потягнути – від середини м'язи в протилежні сторони. Особливу увагу слід приділити ушкодженої ділянки м'язи, розтираючи його особливо ніжно.
  Для посилення ефекту масаж краще робити в теплій воді при температурі 36 С. Після масажу добре проводити фізичні коригувальні вправи.