Хвороба Шинца у дітей

Хвороба Шинца у дітей
Хвороба Шинца, або остеохондропатия п'яткової кістки є досить поширеною хворобою, яка зустрічається у дітей у віці від 7 до 10 років, з однаковою частотою у хлопчиків і дівчаток. Проявляється як асептичний некроз – руйнування губчастої кістки внаслідок недостатнього кровопостачання.

Хвороба Шинца - причини


На жаль, причини появи хвороби Шинца у дітей до кінця відомі. Передбачається, що тривалі фізичні навантаження, а також різні дитячі травми при падінні на п'яти, невдале приземлення після стрибків можуть спровокувати розвиток цього захворювання.
Передбачається, що нейроендокринні захворювання і збої в обміні речовин є фоновими станами, що призводять до збою в кровообігу, що призводить до хвороби Шинца у дітей.

Хвороба Шинца - симптоми


Першими симптомами хвороби шинца у дітей є наростаючі болі в п'ятах, які посилюються після тривалої фізичного навантаження. Ви можете помітити, що при ходьбі малюк щадить п'яти, наступаючи на носочки. Якщо ваша дитина займається спортом, він може відмовлятися ходити на тренування, скаржачись на те, що у нього нестерпно болять п'яти при посилених заняттях бігом.
Навіть якщо ненадовго обмежити навантаження, а потім знову приступити до занять – біль повертається з колишньою інтенсивністю, адже хвороба Шинца у дітей так просто не відступає.
Зазвичай батьки звертаються при перших ознаках до ортопеда, який, ґрунтуючись на огляді і рентгенологічному дослідженні, може сформулювати діагноз - хвороба Шинца.
При своєчасному виявленні захворювання, важливо скорегувати спосіб життя дитини, і надати йому адекватні умови, які б дозволили йому «перерости» хвороба.

Хвороба Шинца - лікування


Швидше за все, ви задаєтеся питанням – як найбільш ефективно лікувати хворобу шница?
В першу чергу, потрібно виключити всі навантаження – отримати звільнення від фізкультури, відмовитися від тренувань, і під час
Хвороба Шинца у дітей
загострень забезпечити повний спокій кінцівки.
Взуття потрібно вибирати з широким задником, а також придбати спеціальні супінатори, які будуть амортизувати стреси від ходьби.

На жаль, не існує ефективних методів лікування хвороби шинца народними засобами. Тому, важливо дотримуватися призначеного медикаментозного лікування. Воно переслідує наступні цілі:

  • поліпшення місцевого кровообігу;

  • усунення неполадок в нейроэндокринном балансі;

  • купірування больового синдрому.