Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Косолапие у дітей - лікування

1-02-2016, 14:53
887
0
Косолапие у дітей - лікування
Кожен батько хоче, щоб його дитина була здоровою і особливу увагу приділяє саме турботі про самопочуття свого чада. Але часом буває так, що батьки помічають наявність у дитини зовнішніх ознак, які відрізняють його від інших дітей. До відмітним ознаками можна віднести косолапие. Коли дитина був зовсім маленьким, то косолапие непомітно. Однак як тільки малюк починає вчитися ходити, то це відразу впадає в очі: дитина ходить стопами всередину. Справжні причини визначити складно, однак найчастіше косолапие у дитини діагностується як результат впливу спадкового фактора. Якщо батьки помітили, що дитина клишоногий при ходьбі, їх починає турбувати питання що робити в такій ситуації.

Косолапие у дітей: лікування


Лікар-ортопед приймає рішення, як виправити косолапие у дитини. Найбільш частий метод – це гіпсування, яке може застосовуватися вже у грудних дітей. Для цього лікар розминає саму стопу, фіксує її в правильному положенні і потім одягає спеціальний чобіток, зроблений з гіпсу. Гіпс накладається від самої стопи і до місця вище коліна. Така процедура проводиться кілька разів.
Потім наступає другий етап по виправленню косолапия. Коли дитина починає ходити, йому фіксують ніжки за допомогою спеціальних пристроїв – ортезів, які бувають:

 • нічні;

 • шарнірні: використовується в денний час для ходьби дитини.


 • Додатково лікар-ортопед призначає такі методи корекції косолапия як:

 • масаж;

 • лікувальна фізкультура;

 • фізіотерапія.


 • Батьків хвилює питання, що робити в домашніх умовах, якщо дитина клишоногий. В даному випадку виникає необхідність у покупці спеціальної ортопедичної взуття, що має устілки з супінатором. Таке взуття відрізняється високою ціною і виготовляється на замовлення. Лише після досягнення дитиною 7-річного віку можна переходити на звичайну дитячу взуття.
  Також ефективним є ходіння будинку по спеціальному ортопедичному килимка , яке масажує стопи і виправляє положення ноги.
  Такі методи лікування ефективні при корекції легкої форми косолапия.
  Косолапие у дітей - лікування
  Однак якщо перед лікарем стоїть питання, як лікувати косолапие у дітей яскравою ступеня вираженості, то може знадобитися оперативне втручання за методом Зацепіна на сухожиллях і зв'язках. Така операція досить складна і може погано переноситися дитиною. Тому на період операції і післяопераційного відновлення малюкові оформляють інвалідність.
  Батькам слід пам'ятати, що косолапие у дітей саме по собі не пройде. Масаж, спеціальне взуття та гімнастика можуть допомогти скорегувати такий недуг. А в повсякденному житті можна зайнятися профілактикою косолапия:

 • робити з дитиною гімнастику;

 • зайнятися витягуванням хребта;

 • відвідувати спортивні гуртки, танці.


 • Однак слід пам'ятати, що будь-які маніпуляції повинні відбуватися після попередньої консультації з лікарем-ортопедом.
  Читайте також
  Широке сповивання при дисплазії
  Широке сповивання при дисплазії
  Дисплазія кульшового суглоба - одна з найбільш частих ортопедичних проблем, що зустрічаються у немовлят. Крім фізпроцедур, масажу і носіння
  Дитина клишоногий - що робити?
  Дитина клишоногий - що робити?
  З проблемою клишоногості у дітей стикаються багато батьків. Іноді це особливості формування ходи маленького карапуза, а іноді - прихована проблема,
  Антиварусне взуття для дітей
  Антиварусне взуття для дітей
  Проблема клишоногості у дітей повинна вирішуватися комплексно під наглядом лікаря ортопеда. І одним з етапів корекції є носіння спеціальної
  Клишоногість у дітей
  Клишоногість у дітей
  Клишоногість - це патологія суглобової частини стопи, при якій підошва ноги ставиться на підлогу плоско. Зовні це проявляється наступним чином:
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Дитяча плоскостопість - це найбільш поширений вид деформації дитячої стопи, який з часом буде вилікувати дуже важко або навіть неможливо.
  Що робити, якщо дитина клишонога?
  Що робити, якщо дитина клишонога?
  Якщо дитина клишонога, що робити? Це питання хвилює багатьох батьків, в той момент, коли дитина починає ходити. Багато батьків вважають, що