Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Широке сповивання при дисплазії

1-02-2016, 14:53
1082
0
Широке сповивання при дисплазії
Сьогодні батьки новонародженого самі вибирають, сповивати їм свого малюка чи ні. Останнім часом багато хто відмовляється від традиційного тугого сповивання, віддаючи йому вільний або взагалі одягаючи дітей з народження в повзуни і боді.
Здавалося б, питання сповивання залежить виключно від ставлення до нього молодих батьків. Але іноді його може призначити і лікар, як, наприклад, у випадку з широким сповиванням. Давайте розглянемо це поняття докладніше.
Широке сповивання — це техніка, яка застосовується як консервативне лікування дисплазії кульшових суглобів у новонароджених. Це недуга, найчастіше зустрічаються у дітей, народжених у сідничному передлежанні, а також з родовими травмами (підвивих і вивих стегна). Також даний підхід до пеленанию може використовуватися і для профілактики цього захворювання у дітей до 6 місяців. При невеликій дисплазії широке сповивання може стати найкращим варіантом, оскільки може використовуватися з самого народження і є альтернативою стременам Павлика і шини Віленського .

Як правильно робити широке сповивання?


Освоїти мистецтво широкого сповивання зовсім не складно. Вам знадобиться лише трохи практики і звичайні пелюшки.

 • Розстеліть на пеленальному столі легку ситцеве пелюшку. Зверху неї покладіть іншу, згорнуту в трикутник. Помістіть дитини так, щоб його попа була точно в центрі трикутника. Не забудьте одягнути дитині одноразовий підгузник, інакше вам доведеться перепеленывать його дуже часто.

 • Широке сповивання при дисплазії


 • Обмотайте спочатку одну ніжку дитини, а потім і другу кінцями трикутника, зафіксувавши їх під ніжками знизу. Нижній кут підверніть нагору до рівня пупка і заправте, як при звичайному сповиванні.

 • Широке сповивання при дисплазії


 • Між ніжками прокладете ще третю пелюшку (щільний) або невелику подушку. Слідкуйте, щоб дитина залишалася в становищі жаби — ніжки зігнуті в колінах і розведені в сторони, кут між ногою і тілом при цьому повинен становити від 60 до 90 градусів.

 • Широке сповивання при дисплазії


 • Спеленайте дитини легкої пелюшкою, зафіксувавши його в правильному положенні.

 • Широке сповивання при дисплазії
  Використання трусів для широкого сповивання


  Замість пелюшки для широкого сповивання можна використовувати спеціальні трусики. Їх можна придбати в спеціалізованих аптеках при пологових будинках або замовити в інтернеті. Використання таких боягузів помітно полегшує мамі турботу про дитину, оскільки вони легко одягаються, а ще малюкові в них не так спекотно, як у трьох пелюшках.
  Читайте також
  Профілактика плоскостопості у дітей
  Профілактика плоскостопості у дітей
  Плоскостопість - серйозна і часта проблема в дітей, що доставляє чимало дискомфорту і болю. Його профілактика включає в себе і правильний вибір
  Як відучити дитину від сповивання?
  Як відучити дитину від сповивання?
  У питанні необхідності сповивання новонароджених є чимало підводних каменів. Так, вибравши для себе рішення сповивати малюка, з часом ви можете
  Вільне сповивання дитини
  Вільне сповивання дитини
  Нові часи вносять корективи в питання догляду за новонародженими. Так, якщо наші мами і бабусі туго кутали нас в пелюшки, сучасним дітям дається
  Чи треба сповивати немовля?
  Чи треба сповивати немовля?
  Питання необхідності сповивання новонародженого досі гостро обговорюється в колах мам-бабусь і педіатрів. Кожна зі сторін наводить свої аргументи.
  Широке сповивання
  Широке сповивання
  Широке сповивання - один із самих популярних способів сповивання дитини, що дозволяє загорнути ніжки малюка в пелюшку, розвівши їх у правильному
  Сповивання дитини
  Сповивання дитини
  З поколінь в покоління жінки сповивали своїх дітей. Однак, сучасний світ диктує нові правила, і від сповивання все частіше і частіше відмовляються.