Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Плосковальгусные стопи у дітей - лікування

1-02-2016, 14:54
1782
0
Плосковальгусные стопи у дітей - лікування
Коли дитина з'являється на світ, його організм істотно відрізняється від дорослого. Основні відмінності стосуються тих чорт, які людина здобуває завдяки ортостатизму (вертикального положення тіла в просторі) – постави і склепіння стоп. Вони починають формуватися одночасно з першими спробами встати на ніжки, для того щоб максимально збалансувати навантаження на опорно-руховий апарат. Тобто діти народжуються з фізіологічним плоскостопістю, яка, по мірі розвитку малюка зникає. Але що робити, якщо у малюка до 4-5 розвивається плосковальгусная деформація стопи, тобто, до 4-5 років малюк при ходьбі завалює ніжки всередину?
Якщо вас цікавить, у чому причина формування плосковальгусною стопи у дітей, як лікувати найбільш оптимально, а так само приклади масажних рухів при плосковальгусною деформації стопи у дітей – читайте далі нашу статтю.

Плосковальгусные стопи у дітей - причини


Причини плоскостопості досить різноманітні, але, головне, знати, що існує вроджена і набута форма цієї деформації стопи. Тобто, до віку трьох років можна говорити про плосковальгусною стопі, тільки якщо у вашого малюка існують вороженные аномалії форми і розташування кісточок на рівні стопи.
Після трьох років, плосковальгустаная стопа у дітей розвивається внаслідок слабкості м'язів гомілки, зв'язок, які не утримують звід в оптимальному положенні. Також існує і спадкова схильність до цього дефекту розвитку. Може спричинити неправильний розвиток стопи і носіння неякісного взуття.

Як лікувати плосковальгусные стопи?


Лікування плосковальгусною стопи залежить від характеру патології. У разі вродженої деформації, лікування починається як можна раніше – аж до перших місяців життя.
Лікування переслідує дві мети: виправлення дефекту і його закріплення. Для цього обов'язково пройти через всі наступні етапи:

 • Іммобілізація ніжок за допомогою гіпсової пов'язки, яка скоректує форму ніжки. Ортопед самостійно підбирає і моделює пов'язку, залежно від градуса відхилення від норми і типу деформації.

 • Після того, як перший етап виправлення плосковальгусною деформації стопи у дітей завершено, дуже важливо вчасно почати масаж, фізіопроцедури і кинетотерапевтическое лікування. Таким чином, ви закріплюєте результат.

 • Далі, важливо утримати ефект – при плосковальгусною деформації стопи у дітей, потрібно обов'язково носити спеціальне взуття. Сандалики і черевики повинні бути до рівня гомілки, а так само мати супінатор, тобто височина на внутрішній стороні стопи. За великим рахунком, можна носити будь-яку високу взуття, але вставляти в неї плосковальгусную устілку.


 • У разі придбаної деформації, зазвичай лікар рекомендує тільки останні два пункти зі списку, що наведений вище. Але, залежно від занедбаності ситуації.

  Вправи при плосковальгусною стопі


  Як ми згадали вище, кинетотерапия грає дуже важливу роль в лікуванні плосковальгустных стоп у дітей. Фізичні вправи допомагають зміцнити литкові м'язи, тим самим сприяючи нормальному формування зводу стопи. Далі ми наведемо приклади вправ при плосковальгусною стопі, які разом з вашою дитиною, ви з легкістю можете виконувати вдома.
  З положення стоячи:

 • Попросіть дитину по черзі тягнути на себе шкарпетку, в теж час, повертаючи його всередину.

 • По черзі, ковзати спочатку правою ногою по гомілці лівої, охоплюючи її, потім те ж саме і лівою ногою.


 • З положення сидячи:

 • Попросіть малюка зігнути ніжки в колінах. Піднімайте п'яточки, спочатку разом, потім по черзі.

 • По черзі згинайте стопи донизу.
 • Плосковальгусные стопи у дітей - лікування

 • Попросіть дитину захоплювати пальчиками ніг дрібні предмети з підлоги, і перекладати їх. Для цієї вправи використовуйте кульки, кольорові олівці.


 • Після фізичних вправ потрібно розслабити ніжку. Тому в лікуванні плосковальгуснох стоп у дітей дуже важливий масаж.
  Почніть з погладжуючих рухів гомілки, поступово перейдіть на стопу.
  Перейдіть на більш інтенсивні рухи. Для цього, масажуйте круговими рухами зверху вниз всі м'язи ніжки, дотримуючись того ж плану. Спочатку м'язи литок, після цього ахіллесове сухожилля і м'язи стопи.
  Важливо відзначити, що краще довірити масаж фахівця, так як в кожному окремому випадку використовується особлива техніка масажу. До того ж, іноді він буває протипоказаний.
  Будьте здорові!
  Читайте також
  Плосковальгусные стопи у дітей
  Плосковальгусные стопи у дітей
  Плосковальгусная деформація стопи - досить серйозне стан, який необхідно лікувати, оскільки воно загрожує численними проблемами опорно-рухового
  Плоскостопість у дітей: лікування
  Плоскостопість у дітей: лікування
  Існує помилкова думка, що турбуватися про нормальність стопи в дитини варто після п'яти років. Все якраз навпаки: до 5-6 років найпростіше виправити
  Вальгусна деформація стопи у дітей
  Вальгусна деформація стопи у дітей
  Вальгусні стопи у дітей - ортопедична проблема, що утворюється в результаті раннього становлення дитини на незміцнілі ніжки, а є результатом низки
  Антиварусне взуття для дітей
  Антиварусне взуття для дітей
  Проблема клишоногості у дітей повинна вирішуватися комплексно під наглядом лікаря ортопеда. І одним з етапів корекції є носіння спеціальної
  Клишоногість у дітей
  Клишоногість у дітей
  Клишоногість - це патологія суглобової частини стопи, при якій підошва ноги ставиться на підлогу плоско. Зовні це проявляється наступним чином:
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Плоскостопість у дітей - як вилікувати?
  Дитяча плоскостопість - це найбільш поширений вид деформації дитячої стопи, який з часом буде вилікувати дуже важко або навіть неможливо.