Викривлення хребта у дітей

Викривлення хребта у дітей
Викривлення хребта у дітей – захворювання, небезпека якого важко недооцінити. Крім зовнішнього вигляду, який може стати причиною психологічних проблем у дитини, викривлення хребта має куди більш серйозні наслідки. Так, воно може зменшити природну рухливість грудної клітини, що обов'язково позначиться на роботі легенів. Порушення вентиляції, в свою чергу, веде до зниження опірності організму до простудних захворювань. Дитина починає часто хворіти, а захворювання переносяться важче. Часто викривлення хребта у дітей є першою «ластівкою», яка попереджає про насування остеохондрозі. Прогресуюче викривлення – причина патологічних змін внутрішніх органів.

Види викривлень
В залежності від напрямку та кута вигину види викривлення хребта класифікуються наступним чином:

 • сколіоз (викривлення в сторону);

 • лордоз (викривлення кпереди);

 • кіфоз (викривлення заду).


 • Ці патологічні зміни можуть формуватися і внутрішньоутробно, але найчастіше дефекти з'являються вже після народження. Мамам слід пам'ятати, що здоров'я хребта залежить і від правильного догляду за немовлям. Вроджене викривлення хребта у новонароджених досить легко піддається коригуванню, якщо мова, звичайно, не йде про найбільш яскраво виражених деформаціях. Батьки повинні постійно спостерігати за формуванням фізіологічних вигинів хребта дитини, особливо в ті моменти, коли малюк вчиться тримати голову, робить спроби сидіти, стояти, ходити.
  Профілактика викривлень хребта
  Не завжди мама і татам вдається виявити порушення дитячої постави на ранніх стадіях, тому профілактика викривлень
  Викривлення хребта у дітей
  хребта повинна проводитися регулярно. Найчастіше з цією проблемою стикаються школярі, тому батькам обов'язково треба подбати про відповідному письмовому столі, правильної висоті стільця, освітленні робочого місця. Щоденні фізичні вправи (досить десятихвилинної ранкової зарядки) теж є відмінною профілактикою. Для власного спокою два рази на рік варто відвідати з дитиною остеопата.
  Лікування викривлень хребта
  Якщо час для профілактики упущено, необхідно без зволікань приступати до лікування викривлень. Викривлення хребта у дітей передбачає лікування консервативними методами (корсет, спеціальні вправи, масаж, голкорефлексотерапія, заняття ЛФК, фізіопроцедури) і хірургічне втручання.