Норма цукру в крові у дітей

Норма цукру в крові у дітей
В даний час багато захворювання проявляються вже в дитячому віці. Регулярні обстеження допоможуть виявити відхилення в організмі малюка, вжити заходів. Аналіз крові, при якому визначається рівень цукру, допомагає у виявленні порушень у здоров'ї. Тому цей тест корисно проводити в рамках профілактичного обстеження.

Допустима норма цукру в крові у дітей


Результати аналізів в різних вікових групах будуть відрізнятися, навіть при повному здоров'я обстежуваних. Це пояснюється фізіологічними особливостями організму. У малюків рівень цукру занижений в порівнянні з дорослими. І ця особливість враховується при інтерпретації результатів. Так, норма цукру в крові у новонародженої дитини відрізняється навіть від показників дошкільнят. Батькам слід знати, який рівень вважається нормальним для віку їх чада.
Норма цукру в крові у грудної дитини коливається від 278 до 44 ммоль/л. Будь-яка цифра з цього проміжку має заспокоїти турботливу маму. Такі ж норми цукру в крові однорічного та дворічну дитину. Для малюків, аж до дошкільного віку – від 33 до 5 ммоль/л. А для тих хлопців, яким виповнилося 6 років, вже використовуються «дорослі» норми, тобто 33-55 ммоль/л.
Можливі відхилення в аналізах
Не завжди результати досліджень показують норму. Значення до 25 ммоль/л - ознака гіпоглікемії. Вона не виникає без причини і потребує уваги лікарів. Гіпоглікемія може викликати серйозні відхилення в нервовій системі. Також вона є однією з причин смерті серед новонароджених.
До основних чинників, які призводять до проблеми, відносять:

 • ендокринні патології;

 • непорядок у нервовій системі;

 • цукровий діабет у мами;

 • погане харчування;

 • надмірні фізичні навантаження;

 • часті стреси;

 • патології вагітності та пологів;

 • спадковість.


 • При результатах більше 61 ммоль/л відзначають гіперглікемію. Саме такий стан супроводжує цукровий діабет. Збільшення рівня цукру викликається також захворювання гіпофіза, підшлункової залози, перенапруженням, епілепсією.
  Додаткові дослідження
  Навіть у ситуації, коли аналіз крові на цукор у дитини показав результат поза норми, мамі не варто відразу впадати в паніку. Одноразовий тест не може служити приводом для точного діагнозу. Потрібно буде пройти дослідження ще раз.
  Трапляється, що батьки приводять дитину на обстеження після сніданку. Така помилка дасть помилковий результат. Тому в лабораторію дитину треба приводить рано вранці натщесерце. Деякі ліки також можуть вплинути на отриманий результат.
  Якщо у доктора будуть підстави для занепокоєння, то він направить на додаткові дослідження. При показниках 55-61 ммоль/л потрібно пройти глюкозотолерантний тест. Спочатку береться кров натщесерце. Потім п'ють розчин глюкози. Через певні проміжки часу забір матеріалу повторюється. У нормі цукор в крові у дітей після навантаження не повинен бути більше 77 ммоль/л. Особливості проведення маніпуляції розповість лікар. У проміжку між взяттям матеріалу не можна їсти, бігати, пити, щоб не спотворити результат.
  Норма цукру в крові у дітей
  При 77 ммоль/л у лікаря будуть всі підстави підозрювати цукровий діабет. Підтверджує цей діагноз тест на глікозильований гемоглобін.
  Кожній мамі треба знати, якою цукор в крові у дитини повинен бути в нормі, і як її підтримувати. Для цього важливо стежити за харчуванням малюка. Раціон повинен містити багато зелених овочів, яблук. Не можна занадто балувати чадо солодощами та випічкою. Краще нехай малюк ласує сухофруктами. Рівень цукру в крові у дитини в нормі допомагають підтримувати помірні фізичні навантаження.