Лейкоцити в сечі у дитини - що це значить?

Лейкоцити в сечі у дитини - що це значить?
Сеча має величезну кількість характеристик, але найважливіші ті показники, які заведено називати клінічним аналізом. Вони дозволяють не тільки перевірити роботу багатьох органів, але й охарактеризувати обмін речовин. Але, що якщо в сечі у дитини підвищений вміст лейкоцитів? У статті ми обговоримо це питання.
Для початку з'ясуємо, скільки їх повинно бути у сечі дитини. Їли ви в результатах клінічного аналізу свого малюка навпаки лейкоцитів побачили схожу напис: «3 л. п. зр.» (що означає «3 лейкоцита в полі зору»), то вам хвилюватися не варто. У вашої дитини цей показник хороший. Але можливі й такі результати – 30-40 л. п. зр.». Бачимо, що якщо цих клітин багато, то лікарі пишуть середня їх кількість. Якщо лейкоцитів дуже багато, тобто фахівець не може їх навіть порахувати, тоді в результатах аналізу можна виявити таку напис: «лейкоцити на все поле зору».
Важливо знати, що це клітини системи імунітету, тобто вони борються з інфекцією. Рівень лейкоцитів в сечі у дітей в нормі повинен складати у дівчаток – до 8-10 клітин, а у хлопчиків – до 5-7. Краще, коли він наближається до 0. Якщо кількість лейкоцитів більше наведених параметрів, тоді згадайте, можливо, ваша дитина перед збором сечі щільно поїв, прийняв гарячу ванну або переніс великі фізичні навантаження. Все це провокує підвищений показник лейкоцитів.
Є ще один фактор, який може пояснити, чому у дитини в сечі багато лейкоцитів – порушення правил збирання сечі. Мамі необхідно ретельно підійти до цієї процедури, а саме:

 • добре підмити малюка дитячим милом або проконтролювати цей процес;

 • використовувати чистий рушник або серветки, а також і суху стерильну посуд для сечі (краще в аптеці придбати спеціальний контейнер);

 • брати середню порцію рідини.


 • Якщо ви дотримувалися цих правил та виключили вищезгадані причини – тоді можна говорити про серйозні проблеми зі здоров'ям запального характеру. Про них мова піде нижче.

  Чому підвищені лейкоцити в сечі у дитини?


  Коли в організмі оселилася якась інфекція, тоді ці важливі клітини відразу починають активно діяти – вони намагаються знищити чужі й шкідливі для організму мікроби, бактерії.
  Розглянемо, що означають лейкоцити в сечі у дитини:

 • Запалення сечовидільної системи, яка частіше має місце у дівчаток.

 • Пієлонефрит – небезпечна інфекція нирок. Починається ця проблема в сечовому міхурі, і якщо вчасно її не виявили, то вона переходить далі – до нирок.

 • Запалення зовнішніх статевих органів.

 • Проблеми з обміном речовин.

 • Алергічна реакція.

 • Попрілості.


 • Як бачимо, майже всі причини, чому лейкоцити в сечі у дитини підвищені, мають серйозний характер.
  Лейкоцити в сечі у дитини - що це значить?
  Слід знати, що запалення сечовивідних шляхів дуже небезпечно. Часто в початковій стадії має уповільнений характер, тобто немає високої температури, або інших сильно виражених симптомів. Якщо ваш малюк скаржиться на біль в животі, коли ходить на горщик, або боїться йти в туалет, – це привід сходити до лікаря. Перше, з чого він почне, – спонукає вас здати клінічний аналіз сечі.
  У статті ми розглянули, скільки лейкоцитів має бути в сечі у дитини і що значить, що якщо це число перевищує норму. Пам'ятайте, якщо запальний процес запустити, то можна зіткнутися з серйозними проблемами хронічного характеру.