Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Аналіз сечі у дітей - розшифровка, таблиця

1-02-2016, 14:57
3488
0
Аналіз сечі у дітей - розшифровка, таблиця
Здача аналізів, як у дорослих, так і у дітей, це звичайна справа, і при поході в лікарню потрібно бути до цього готовим. Одним з найпоширеніших лабораторних досліджень є аналіз сечі у дітей, результати якого заносяться в таблицю, а їх розшифрування і подальше лікування обговорюється з лікарем. Дуже часто, особливо якщо аналіз здається в приватній лабораторії, результат можна отримати на наступний день, а похід до лікаря, з різних причин, може бути призначений через тиждень. Отримавши результати аналізу, батьки малюка, намагаються знайти відповіді на турбують їх питання: до чого готуватися і треба терміново бігти до лікаря?

Розшифровка результатів аналіз сечі у дитини


Як правило, у всіх приватних лабораторіях існують свої параметри норми по аналізах. Вони заздалегідь надруковані на бланках, куди заносяться показники малюків. У разі, якщо аналіз сечі у дітей в нормі, то розшифровка не складе ніяких труднощів, і буде говорити про те, що малюк здоровий. Інша справа, якщо показники дитини відрізняються від надрукованих, тоді варто додатково проаналізувати цифри. Внизу наведена таблиця з даними, вивчивши яку, можна зрозуміти наскільки «хороші» або «погані» результати у вашого малюка.
Аналіз сечі у дітей - розшифровка, таблиця


Як видно з таблиці, важливими показниками є колір і щільність сечі, а також наявність різних нехарактерних складових, таких як епітелій, білок і т. д. Отже, колір сечі в нормі солом'яно-жовтий, але при різних захворюваннях він може змінюватися:

 • темно-жовтого забарвлення може говорити про зневодненні організму дитини;

 • колір пива характерний при захворюваннях жовчного міхура і печінки;

 • колір м'ясних помиїв говорить про гломерулонефриті;

 • червоно-буре забарвлення характерний при гемолітичній анемії;

 • молочний колір говорить про інфекціях сечостатевих шляхів.


 • Розшифровка даних таблиці загального аналізу сечі у дітей, допоможе батькам більш ретельно підготуватися до походу до лікаря і попередньо розуміти можливий діагноз. В залежності від того, на яке захворювання схожі симптоми, методики діагностики можуть бути різні.
  Розшифровка біохімічного аналізу сечі у дітей
  Це дуже популярний аналіз і призначається при захворюваннях нирок і внутрішніх органів, а також при підозрах на приховані запалення. При збільшенні деяких елементів в сечі, він вказує на ряд захворювань:

 • хлор говорить про зневодненні організму дитини;

 • ацетон вказує на розвиток ацидозу;

 • калій говорить про інтоксикації організму;

 • кальцій вказує на надлишок вітаміну D, остеопроз і т. д.


 • Аналіз достатньо інформативний і досвідчений лікар, без праці проаналізувавши результати, зможе поставити правильний діагноз.
  Розшифровка аналізу сечі у дітей по Сулковичу
  Дане дослідження рекомендують проводити для діток, які приймають вітамін D. Він дозволяє визначити рівень кальцію в сечі. Нормою вважається незначне (+) і середнє «помутнее» (++) сечі при змішуванні її з реактивом Сулковича. При відсутності «помутніння» (-) ставиться діагноз недолік вітаміну D, сильний (+++) і дуже сильний «помутніння» (++++) говорить про підвищеної функції паращитовидних залоз або нестачі цього вітаміну.
  Розшифровка аналізу сечі по Нечипоренко у дітей
  Дане дослідження призначається, якщо при розшифровці загального аналізу сечі у дітей виявили еритроцити, лейкоцити або циліндри. Відразу хочеться відзначити, що дослідження по Нечипоренко є більш достовірним і показує справжню картину наявності даних елементів. Він призначається при підозрі на патологію нирок і може сказати про низку патологій. Наприклад, при підвищених еритроцитах (збільшення більше 1000 в 1 мл) слід розглядати можливість наявності у дитини нирковокам'яній хворобі, гломерулонефриту або пухлинних утворень. Підвищені лейкоцити (збільшення більше 2000 в 1 мл) свідчать про циститі, пієлонефриті і т. п., а циліндри (збільшення більше 20 в 1 мл) вказують на амілоїдоз нирки, гломерулонефрит і т. д.
  Аналіз сечі у дітей - розшифровка, таблиця

  Розшифровка аналізу сечі за Зимницьким у дітей
  Таке лабораторне дослідження призначається для того, щоб визначити активність роботи нирок. При цьому, якщо щільність сечі нижче норми (1008), то це може говорити про пієлонефриті, ниркової недостатності і нецукровому діабеті. При підвищеній щільності розглядається питання про наявність у дитини сечокислого діатезу, цукрового діабету, гломерулонефриту і т. д.
  Отже, потрібно пам'ятати, що аналізи - це інструмент для постановки правильного діагнозу, тому вивчення результатів краще довірити медичним працівникам.
  Читайте також
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Діткам доводиться часто здавати різні аналізи. Найпоширеніші з них - це загальні аналізи крові, сечі, калу. Сьогодні ми розповімо про показники норми
  Кетонові тіла в сечі у дитини
  Кетонові тіла в сечі у дитини
  У нормі сеча не повинна містити кетонові тіла. Якщо при здачі аналізу у дитини виявили дані показники, це може свідчити про деяких захворюваннях.
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  У нашій статті ви зможете розглянути і попередньо проаналізувати результати загального аналізу крові вашої дитини, однак без консультації фахівця не
  Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
  Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
  Загальний аналіз крові - головний інструмент в руках вмілого фахівця і є найбільш поширеним дослідженням для виявлення порушень, що відбуваються в
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бактеріологічний посів сечі в період вагітності має неабияке значення. Адже, якщо виявлять патогенну мікрофлору, необхідно буде терміново пролечивать
  Цукор в сечі у дитини
  Цукор в сечі у дитини
  Аналіз сечі дитини може розповісти як про стан організму в цілому, так і про наявність різних захворювань. Один з показників, на який звертають увагу