Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей

1-02-2016, 14:57
1174
0
Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
Такий вид лабораторного дослідження, як загальний аналіз крові (ОАК), посідає одне з центральних місць у діагностиці величезної кількості захворювань. Адже будь-яке порушення тягне за собою реакцію організму, зокрема – зміна складу і характеристик окремих компонентів крові.
Даний вид дослідження проводиться практично з моменту народження. Так, протягом першого року життя, маляті належить скласти, як мінімум 3 рази, а якщо раптом виникне яке-небудь захворювання, - тоді й частіше.
Розшифровку отриманих результатів загального аналізу крові у дітей і порівняння їх з нормою повинен проводити виключно лікар. Адже сама по собі зміна тих чи інших показників, може бути лише ознакою захворювання. Тому, щоб зробити правильний висновок і призначити необхідне лікування, треба враховувати і багато інші фактори (наявність хронічних захворювань, порушення процесу кровотворення тощо).
Як змінюються норми загального аналізу за віком і про що свідчать відхилення?
Так, при розшифровці загального аналізу крові у дітей, лікарі опираються на лейкоцитарну формулу, яка відповідає віку дитини. Саме в ній відображається співвідношення всіх форм лейкоцитів (нейтрофіли, лімфоцити, моноцити, еозинофіли, базофіли). Крім лейкоцитів, в ОАК вказують вміст еритроцитів, гемоглобіну та тромбоцитів і ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей


При проведенні загального аналізу крові у дітей та його розшифровку, окремо звертають увагу саме на ШОЕ, яке в нормі має наступні значення:

 • новонароджені немовлята: 2-4 мм/год;

 • діти до року і старше: 4-10.


 • Вся справа в тому, що при розвитку патологічного процесу в організмі, зокрема вірусної або інфекційної природи, перше, змінюється в аналізі це саме ШОЕ.
  Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
  У таких випадках, як правило, даний параметр приймає більші значення, ніж у нормі.
  Також звертають увагу і на зміст гемоглобіну в крові у дитини. Його недолік може свідчити про таке порушення, як анемія або недокрів'я. У подібній ситуації у дитини може знижуватись активність, пропадати апетит, діти старшого віку можуть скаржитися на головні болі і запаморочення. При даній симптоматиці перше, що призначають лікарі, - це загальний аналіз крові.
  Таким чином, такий метод лабораторної діагностики, як загальний аналіз крові, просто не можна недооцінювати. Саме за допомогою його ще на ранній стадії можна припустити порушення і призначити додаткове обстеження з цього приводу.
  Читайте також
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Загальний аналіз крові може багато розповісти досвідченому лікарю. Зокрема, такі показники, як вміст лейкоцитів в крові, і їх підвиди - нейтрофілів,
  ШОЕ у дітей
  ШОЕ у дітей
  Серед інших показників загального аналізу крові, особливу увагу приділяють розшифровці такого показника, як ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
  Загальний аналіз крові у дітей
  Загальний аналіз крові у дітей
  Загальний аналіз крові - універсальний аналізатор здоров'я, і в умілих руках спеціаліста повідає про багатьох процесах, що відбуваються всередині
  Аналіз крові у дітей - норма
  Аналіз крові у дітей - норма
  Універсальним аналізом крові у дітей і дорослих по-праву є загальний. В руках досвідченого фахівця, його результати зможуть розповісти багатьох
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  У нашій статті ви зможете розглянути і попередньо проаналізувати результати загального аналізу крові вашої дитини, однак без консультації фахівця не
  Загальний аналіз крові - норма у дітей
  Загальний аналіз крові - норма у дітей
  головним показником здоров'я організму по праву можна вважати загальний аналіз крові. Це дослідження - потужний інструмент у руках фахівця і може