Аналіз крові у дітей - норма

Аналіз крові у дітей - норма
Мінімум один раз в рік педіатр повинен виписувати дитині направлення на загальний аналіз крові. Це не примха, і не бажання зробити боляче малюкові, який абсолютно здоровий, а необхідність. Адже щоб виявити найрізноманітніші захворювання на ранній стадії, які ніяк себе не проявляють, потрібно зробити простий аналіз.
Кожна мама повинна знати норму аналізу крові у дітей, щоб мати уявлення, з чим вона має справу. Звичайно ж, ставити діагноз самостійно, а тим більше призначати лікування, неприпустимо.
До того ж при ГРЗ або ГРВІ часто необґрунтовано призначають антибіотик. Уникнути цього можна, провівши клінічний аналіз крові.

Таблиця загального аналізу крові у дітей


Аналіз крові у дітей - норма


Норми, які вказані в таблиці загального аналізу крові у дітей, говорять про здоров'я дитини. Якщо має місце велике відхилення, то це перший дзвіночок неблагополуччя в організмі. На жаль, наші лікарі воліють лікувати захворювання без призначення аналізів, а за ним відразу ж стає очевидна причина недуги - бактеріальна, вірусна або алергічна.

Показники аналізу крові у дітей


Існує загальний і розширений аналіз крові. Обидва їх роблять шляхом проколювання пальчика скарифікатором і забору крові. Зазвичай призначають загальний аналіз, але якщо є захворювання або підозра на нього, то розглядають всі параметри крові досконально.
Найчастіше лікарі звертають увагу на наступні показники:

 • тромбоцити – їх рівень важливо контролювати діткам, у яких є проблеми з кроветворением, згортанням та інші;

 • гемоглобін – це той показник, який свідчить про нестачу заліза в організмі, що дуже часто буває у дітей;

 • еритроцити – це клітини, які транспортують по крові вуглекислий газ і кисень, вони складаються з гемоглобіну, чим і обумовлений їх червоний колір;

 • ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів, яка змінюється, якщо дитина захворює;

 • лейкоцити – ці клітини крові білого кольору є вартою для здоров'я людини.


 • Однозначно, підвищення рівня лейкоцитів говорить про запальний процес в організмі. І щоб підібрати правильне лікування, необхідно з'ясувати, якого воно походження. Лейкоцитарна формула розбита на кілька складових:

 • лімфоцити – їх підвищення говорить про вірусної інфекції;

 • Аналіз крові у дітей - норма
  нейтрофіли – складаються з сегментоядерних і паличкоядерних клітин, і саме вони борються з інфекцією, і велика їх кількість вказує на наявність бактеріальної інфекції.

 • еозинофіли – вказують на наявність алергічної реакції організму, як наслідок глистової інвазії або сінної лихоманки.


 • Для розшифровки аналізу крові у дітей, щоб дізнатися норму і відхилення від неї, все ж бажано звертатися до фахівця. Тоді не буде непорозумінь з постановкою діагнозу і лікування, і буде ясно, чи варто призначати дитині антибіотик чи можна обійтися противірусними засобами.