Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Загальний аналіз крові у дітей

Загальний аналіз крові у дітей

1-02-2016, 15:04
2698
0
Загальний аналіз крові у дітей
У разі будь-якого, навіть самого легкого захворювання, у дітей, у першу чергу беруть загальний аналіз крові. Крім того, це дослідження обов'язково проводять і здоровим малюкам, як мінімум, два рази на рік. За результатами клінічного аналізу можна запідозрити багато захворювань, які протікають абсолютно безсимптомно.
Показники загального аналізу крові у дітей, особливо на першому році життя, дещо відрізняються від аналогічних показників у дорослих людей. Саме тому досить часто батьки, намагаючись розшифрувати отримані результати, бувають марно стурбовані. Щоб такого не сталося, мамам і татам необхідно знати, які значення основних показників цього дослідження у нормі повинні бути у дитини, в залежності від його віку.

Як правильно розшифрувати загальний аналіз крові у дитини?


В першу чергу, для виявлення відхилень у загальному аналізі крові необхідно ознайомитися з таблицею, в якій представлена норма у дітей певного віку по кожному показнику:
Загальний аналіз крові у дітей


Виявивши, що незначні відхилення, не варто відразу лякатися. На кожен з показників впливає величезна кількість факторів, і їх зміни в ту чи іншу сторону свідчать тільки про те, що дитину необхідно обстежити додатково. Розшифровка можливих відхилень від норми в загальному аналізі крові у дітей виглядає наступним чином:

 • Вміст червоних кров'яних тілець, або еритроцитів, може бути збільшено у разі зневоднення організму, наприклад, при будь-кишкової інфекції. Також подібне відхилення може спостерігатися при деяких порушеннях роботи серця або нирок. Зниження числа еритроцитів в більшості випадків виявляє залізодефіцитну анемію, однак, іноді воно буває спровоковано лейкоз або іншими серйозними захворюваннями.

 • Найвідоміший показник – гемоглобін, змінюється аналогічно кількості еритроцитів.

 • Відмінне від норми вміст лейкоцитів свідчить про наявність запалення будь-якого характеру.

 • При будь-якому запаленні також може змінитися і кількість нейтрофілів. Крім того, їх збільшення може свідчити про порушення обміну речовин.

 • «Стрибок» еозинофілів зазвичай відбувається при алергічної реакції.

 • Загальний аналіз крові у дітей
  Збільшення лімфоцитів найбільш часто спостерігається при вірусних або бактеріальних інфекціях, а також отруєннях. Зниження цього показника слід відзначити особливо - в більшості випадків воно свідчить про таких серйозних захворюваннях, як туберкульоз, вовчак, СНІД та інші.

 • Нарешті, підвищення ШОЕ у дітей вказує на будь-який запальний процес.


 • Однак не варто самостійно заглиблюватись у розшифровку результатів аналізу, адже людський організм дуже складний, і коректно розповісти вам про те, що відбувається з дитиною, зможе тільки фахівець.
  Читайте також
  ШОЕ у дітей
  ШОЕ у дітей
  Серед інших показників загального аналізу крові, особливу увагу приділяють розшифровці такого показника, як ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  У нашій статті ви зможете розглянути і попередньо проаналізувати результати загального аналізу крові вашої дитини, однак без консультації фахівця не
  Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
  Загальний аналіз крові - розшифровка у дітей
  Загальний аналіз крові - головний інструмент в руках вмілого фахівця і є найбільш поширеним дослідженням для виявлення порушень, що відбуваються в
  Загальний аналіз крові - норма у дітей
  Загальний аналіз крові - норма у дітей
  головним показником здоров'я організму по праву можна вважати загальний аналіз крові. Це дослідження - потужний інструмент у руках фахівця і може
  Норми аналізів у дітей
  Норми аналізів у дітей
  Усім батькам відомо, що одним з основних факторів, за якими лікар може визначити стан здоров'я дитини, є аналізи. Розрізняють загальні і додаткові
  Лейкоцити - норма у дітей
  Лейкоцити - норма у дітей
  Аналіз крові людини може розповісти про багатьох процесах, що відбуваються в організмі. А про що свідчить підвищення або зниження лейкоцитів і яка