Загальний аналіз крові у дітей

Загальний аналіз крові у дітей
У разі будь-якого, навіть самого легкого захворювання, у дітей, у першу чергу беруть загальний аналіз крові. Крім того, це дослідження обов'язково проводять і здоровим малюкам, як мінімум, два рази на рік. За результатами клінічного аналізу можна запідозрити багато захворювань, які протікають абсолютно безсимптомно.
Показники загального аналізу крові у дітей, особливо на першому році життя, дещо відрізняються від аналогічних показників у дорослих людей. Саме тому досить часто батьки, намагаючись розшифрувати отримані результати, бувають марно стурбовані. Щоб такого не сталося, мамам і татам необхідно знати, які значення основних показників цього дослідження у нормі повинні бути у дитини, в залежності від його віку.

Як правильно розшифрувати загальний аналіз крові у дитини?


В першу чергу, для виявлення відхилень у загальному аналізі крові необхідно ознайомитися з таблицею, в якій представлена норма у дітей певного віку по кожному показнику:
Загальний аналіз крові у дітей


Виявивши, що незначні відхилення, не варто відразу лякатися. На кожен з показників впливає величезна кількість факторів, і їх зміни в ту чи іншу сторону свідчать тільки про те, що дитину необхідно обстежити додатково. Розшифровка можливих відхилень від норми в загальному аналізі крові у дітей виглядає наступним чином:

  • Вміст червоних кров'яних тілець, або еритроцитів, може бути збільшено у разі зневоднення організму, наприклад, при будь-кишкової інфекції. Також подібне відхилення може спостерігатися при деяких порушеннях роботи серця або нирок. Зниження числа еритроцитів в більшості випадків виявляє залізодефіцитну анемію, однак, іноді воно буває спровоковано лейкоз або іншими серйозними захворюваннями.

  • Найвідоміший показник – гемоглобін, змінюється аналогічно кількості еритроцитів.

  • Відмінне від норми вміст лейкоцитів свідчить про наявність запалення будь-якого характеру.

  • При будь-якому запаленні також може змінитися і кількість нейтрофілів. Крім того, їх збільшення може свідчити про порушення обміну речовин.

  • «Стрибок» еозинофілів зазвичай відбувається при алергічної реакції.

  • Загальний аналіз крові у дітей
    Збільшення лімфоцитів найбільш часто спостерігається при вірусних або бактеріальних інфекціях, а також отруєннях. Зниження цього показника слід відзначити особливо - в більшості випадків воно свідчить про таких серйозних захворюваннях, як туберкульоз, вовчак, СНІД та інші.

  • Нарешті, підвищення ШОЕ у дітей вказує на будь-який запальний процес.


  • Однак не варто самостійно заглиблюватись у розшифровку результатів аналізу, адже людський організм дуже складний, і коректно розповісти вам про те, що відбувається з дитиною, зможе тільки фахівець.