Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як беруть зіскрібок на ентеробіоз у дітей?

1-02-2016, 15:04
2028
0
Як беруть зіскрібок на ентеробіоз у дітей?
Ентеробіоз - паразитарне захворювання, яке викликається гостриками. Найбільш часто діагностується недуга у маленьких дітей. Розвивається паразит тільки в організмі людини. Тварини не можуть бути джерелом зараження. Хвороба передається через брудні руки, а також через предмети побуту. Важливо під час діагностувати захворювання і пройти лікування.

Як здавати зішкріб на ентеробіоз?


Дітям необхідно регулярно обстежуватися на наявність в організмі збудників даного захворювання. Адже, незважаючи на те, що зазвичай гострики не можуть серйозно нашкодити здоров'ю, але іноді вони викликають небезпечні ускладнення, наприклад:

 • гельмінти здатні потрапити в печінку і жовчовивідні шляхи, спровокувати запалення цих органів;

 • у дівчаток гострики можуть переміститися в піхву, маткові труби, нирки;

 • через дратівної дії паразитів на кишечник, у дитини порушується робота ШЛУНКОВО-кишкового тракту, розвиваються захворювання травної системи.


 • До того ж недуга може псувати самопочуття, викликати дискомфорт. Ентеробіоз може викликати:

 • болі в животі, нудоту, блювоту, порушення стільця;

 • часті респіраторні захворювання;

 • постійні алергічні реакції;

 • тривалий нежить;

 • порушення сну;

 • свербіння в області анального отвору вночі;

 • кашель без причини.


 • Якщо у дитини відзначаються такі симптоми, то варто звернутися до педіатра для проведення обстеження. Для цього, як правило, у дітей беруть зіскрібок на ентеробіоз. Також визначити захворювання можна за результатами аналізу калу. Але даний спосіб використовується рідко через його неточності.
  Тому зазвичай застосовують перший спосіб діагностики. Можна здати аналіз в поліклініці, але також можливо здійснити цю процедуру самостійно. Тому батькам корисно знати, як зробити зішкріб на ентеробіоз будинку.
  Суть дослідження полягає в тому, щоб виявити яйця гостриків в складках шкіри в області ануса. Проводити процедуру необхідно вранці відразу після сну. До взяття матеріалу малюк не повинен ходити в туалет або митися. Аналіз можна провести двома способами.
  Перший варіант передбачає використання прозорого скотчу. Його шматочок приклеюється на область анального отвору, звідки і беруть зіскрібок на ентеробіоз. Далі липка стрічка відривається і приклеюється на чисте скло, яке можна придбати в аптеці.
  Також є варіант скористатися ватною паличкою. Попередньо її слід змочити у воді чи фізрозчині. Паличкою проводять в складках заднього проходу і поміщають у стерильний контейнер.
  Матеріал передають у лабораторію. Зробити це потрібно протягом 2 годин. В лабораторії спеціаліст розглядає матеріал під мікроскопом. Треба враховувати, що гострики можуть виповзати і відкладати яйця не щоночі. Тому правильно брати зішкріб на ентеробіоз кілька днів поспіль, так як це підвищить точність результатів дослідження. Вважається, що достатньо провести дослідження тричі. Якщо аналіз показав негативний результат, то можна вважати, що ці паразити в дитячому організмі відсутні. Якщо ж були виявлені яйця глистів, то лікар призначить необхідне лікування.
  Процедура проводиться не тільки при наявності скарг або симптомів недуги. Аналіз беруть у ряді випадків, щоб не допустити поширення паразитів. Лікар може направити на дослідження в таких ситуаціях:
  Як беруть зіскрібок на ентеробіоз у дітей?


 • при вступі маляти в дитячий садок;

 • при оформленні довідки в санаторій, табір, басейн;

 • при надходженні в стаціонар.


 • Якщо у мами є питання про те, як правильно взяти зішкріб на ентеробіоз, лікар докладно розповість про це. Батькам не варто соромитися звертатися до педіатра при підозрі на зараження гостриками дитини. Помилково вважати, що ентеробіоз може бути лише у недоглянутих дітей. Збудник захворювання може проникнути в організм будь-якого малюка.
  Читайте також
  Гострики у дітей - лікування
  Гострики у дітей - лікування
  Гострики - один з видів паразитів, що живуть в організмі заражених людей будь-якого віку. Вони здатні не тільки доставити дискомфорт і свербіж, але і
  Ентеробіоз у дітей
  Ентеробіоз у дітей
  Зараження гостриками - ентеробіоз - досить поширене захворювання у дітей. Чаші воно - результат недотримання гігієнічних норм, але передаються
  Гострики у дітей - симптоми
  Гострики у дітей - симптоми
  Заразитися гостриками дитина може практично де завгодно, навіть при дотриманні профілактичних заходів. і завдання батьків вчасно діагностувати
  Ентеробіоз у дітей. Лікування ентеробіозу
  Ентеробіоз у дітей. Лікування ентеробіозу
  Паразит: остриця. Дрібний білий черв'ячок, розміром до 15 см, виявляється тільки у людини. Живиться вмістом ...
  Ентеробіоз у дітей: симптоми і лікування
  Ентеробіоз у дітей: симптоми і лікування
  Ентеробіоз - паразитарне захворювання, вызывающееся глистами гостриками. Гострики - дрібні білі черв'ячки, розміром до 15 см, паразитують ...
  Глисти у дітей: причини і лікування
  Глисти у дітей: причини і лікування
  Глисти у дітей - часте явище. Заразитися глистами діти можуть скрізь: на прогулянці, в гостях, у лікарні, вдома, особливо, якщо є домашні тварини ...