Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Низький гемоглобін у дитини в 3 місяці

1-02-2016, 15:04
933
0
Низький гемоглобін у дитини в 3 місяці
Гемоглобіном називають білок, який забезпечує тканини організму киснем. Це важлива функція, бо лікарі уважно ставляться до даного параметру в результатах аналізів. Нормальні значення залежать від багатьох умов. Вік – один з факторів, що впливають на цей параметр. Молодим мамам слід знати, що даний показник у крові немовляти має свої особливості.

Причини низького гемоглобіну у дитини в 3 місяці


Рівень цього білка має найбільш високе значення у новонароджених і становить 145-225 г/л. Але вже протягом тижня він починає падати.
Ще під час вагітності в організмі малюка продукується гемоглобін, який називають фетальным. За складом він відрізняється від білка у дорослої людини. Поступово фетальний гемоглобін підходить до кінця, вытесняясь стандартним. Така перебудова триває весь перший рік життя малюка. Коли дитині приблизно 2-3 місяці, гемоглобін сильно падає. У цей період малята стикаються з так званої фізіологічної анемією. Вона не несе загрози здоров'ю. Але саме в цей період аналізи можуть показувати низькі результати. Норма гемоглобіну у дитини в 3 місяці становить 95-135 г/л. Такі ж значення зберігаються до кінця першого півріччя.
Недолік цього білка свідчить про залізодефіцитної анемії. При цьому стані порушується постачання організму киснем, що гальмує розвиток малюка.
Чому у тримісячної дитини низький гемоглобін, можуть пояснити наступні фактори:

 • передчасні пологи;

 • багатоплідна вагітність;

 • інфекційні захворювання;

 • анемія під час вагітності, гіпоксія плода, інтоксикація;

 • спадкові захворювання.


 • Симптоми низького гемоглобіну
  Визначити ознаки анемії за зовнішнім виглядом і поведінці крихітки не завжди можливо. При цьому стані у малюка може бути бліда шкіра, знижений апетит. Доктор може зазначити систолічний шум в серці. Найчастіше про те, що у малюка гемоглобін нижче межі норми, дізнаються з результату аналізу крові.
  Якщо у дитини важка анемія, то у нього може бути синюшність шкіри, з'являтися задишка під час смоктання.

  Як підняти гемоглобін дитині в 3 місяці?


  Лікування анемії повинен рекомендувати педіатр. Він може порадити прийом залізовмісних препаратів. Зазвичай таким маленьким дітям призначають ліки в краплях. Це може бути Актиферрин, Гемофер. Дані препарати мають свої особливості прийому, побічні дії. Тому давати їх дитині слід тільки за рекомендацією лікаря.
  Варто пам'ятати, що під час лікування стілець малюка стає більш рідким, змінює свій колір на чорний. Усі ці зміни будуть зберігатися протягом усього прийому медикаментів і не повинні турбувати батьків.
  Лікування триває навіть після того, як гемоглобін досягне значення норми. Коли слід відмінити прийом медикаментів, що скаже лікар.
  Якщо в 3 місяці у дитини знижений гемоглобін, то годуючій мамі необхідно відкоригувати свій раціон. У жінки має бути збалансоване харчування. Вона повинна щодня вживати рибні або м'ясні страви, гречану кашу, яблука, гранатовий сік.
  Низький гемоглобін у дитини в 3 місяці
  Молодій мамі також варто звернути увагу на свій спосіб життя. Їй необхідний повноцінний відпочинок і сон. Треба постаратися звести до мінімуму стреси і конфліктні ситуації. Також корисні прогулянки на повітрі, а також помірні фізичні навантаження.
  Якщо низький гемоглобін у 3 місяці відзначається у немовляти, що знаходиться на штучному вигодовуванні, то батькам треба купувати спеціальні суміші для годування.
  Через місяць потрібно ще раз здати аналіз. Якщо не буде змін в кращу сторону, то педіатр може видати направлення до гематолога.
  Читайте також
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін - важливий елемент крові, що відповідає за доставку кисню до внутрішніх органів. Його рівень багато в чому залежить від раціону харчування
  Низький гемоглобін у немовляти
  Низький гемоглобін у немовляти
  Від рівня гемоглобіну у немовляти залежить, як його організм забезпечується киснем, а відповідно, і як відбувається розвиток дитини. Яка норма
  Гемоглобін - норма у дітей
  Гемоглобін - норма у дітей
  Один з показників аналізу крові, за якими спостерігають педіатри і батьки дитини, є рівень гемоглобіну. У нашій статті ми розповімо про його
  Низький гемоглобін у дитини
  Низький гемоглобін у дитини
  Гемоглобін - особливий білок крові, що забезпечує транспортування кисню в усі органи і тканини організму і виведення вуглекислого газу з них. Його
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  При складанні планових аналізів, багато батьків помічають, що у їхнього малюка знижені показники рівня гемоглобіну в крові, у порівнянні з наведеною
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Низький гемоглобін - досить поширене явище в сучасному світі. Але чому низький гемоглобін небезпечний для здоров'я? Давайте сьогодні поговоримо про