Йодофильная флора в калі у дитини

Йодофильная флора в калі у дитини
В нормі у малюка в калі має бути йодофильная флора або її зміст має бути зовсім маленьким. Відразу хочеться відзначити, що не варто хвилюватися, якщо дитина бадьорий, веселий, у нього хороший апетит і розладів з травленням не спостерігається. Як правило, при відсутності симптомів, лікарі, виявивши йодофильную флору в калі у дитини, не вважають результат цього аналізу патологічним.
Йодофильная флора в калі означає, що активно почала розмножуватися умовно-патогенна середовище кишечника (коки, палички, дріжджові клітки тощо), яка відповідає за виникнення процесів бродіння в організмі. У нормі вона не повинна переважати над корисною, і може спостерігатися в період, коли малюк їсть багато фруктів і овочів, а також продуктів, що містять крохмаль чи солодощі.
Чим небезпечна йодофильная флора?
Якщо аналіз калу був призначений за певних симптомах: постійне здуття живота, метеоризм, рідкий стілець або запори, і в результатах знайдена йодофильная флора, то до цього потрібно поставитися відповідально. До захворювань, на які може вказувати збільшення умовно-патогенної середовища, належать:

 • дисбактеріоз кишечника;

 • гастрит, із зниженою секрецією шлункового соку;

 • хронічний панкреатит;
 • запальні захворювання кишечника.


 • Крім цього, йодофильная флора у кале, як у немовляти, так і дорослої дитини, виникає при підвищеній перистальтиці товстого кишечника, а також при виникненні у дитини гнильної диспепсії.
  Лікування при збільшенні йодофільной середовища
  Найпоширенішою причиною, чому йодофильная флора виявляється в копрограми у дитини, це дисбактеріоз кишечника. Для лікування немовлят застосовується наступна схема лікування:

 • якщо малюк на грудному вигодовуванні, то з раціону матері прибираються продукти містять клітковину, крохмаль і складні вуглеводи, а якщо на штучному, то підбирається інша суміш;

 • пригнічення росту умовно-патогенної мікрофлори за допомогою бактеріофагів (препаратів, які поглинають нехороші бактерії);

 • Йодофильная флора в калі у дитини
  заселення кишечника корисною мікрофлорою за допомогою пробіотиків, які містять живі лактобактерії.


 • Лікування дисбактеріозу при виявленні йодофільной флори в калі дитини старшого віку призначається за тією ж самою схемою: коригування раціону, прийом бактеріофагів і пробіотиків. З раціону малюка прибираються крохмалевмісні і цукровмісні продукти, а також обмежується вживання овочів і фруктів.
  Якщо йодофильная флора виявлена при більш серйозних захворюваннях, наприклад, панкреатиті, то лікування має призначати тільки лікар після відповідних аналізів і УЗД органів черевної порожнини.