Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини підвищені еритроцити

У дитини підвищені еритроцити

1-02-2016, 15:05
1811
0
У дитини підвищені еритроцити
Для того щоб визначити, підвищені чи еритроцити в крові у дитини, необхідно знати значення норми даного параметра. Їх зміст змінюється з віком, але ніяк не залежить від статі дитини. Так, наприклад, у новонароджених цей показник дорівнює 39-55х10*12/л, а у дітей 6-12 років – 27-48х10*12/л.

Із-за чого може підвищуватися кількість еритроцитів?


Причин того, що у дитини підвищені еритроцити в крові, безліч. Даний стан в медицині отримало назву эритроцитоза. При цьому прийнято виділяти 2 різновиди такого порушення: фізіологічне та патологічне підвищення вмісту еритроцитів.
У першому випадку підвищення відбувається у вигляді якого-небудь впливу на організм, наприклад, в результаті зневоднення. Так нестача рідини в організмі призводить до незначного підвищення цих клітин у крові.
Однак, найбільш часто до розвитку даного порушення призводять захворювання, в результаті чого розвивається патологічний еритроцитоз. Таке може спостерігатися при:

 • збільшення вироблення червоних кров'яних клітин в кістковому мозку (еритремія);

 • захворюваннях нирок, легенів, які супроводжуються виділенням підвищеної кількості еритропоетину (пухлини нирок, обструктивний бронхіт, бронхіальна астма);

 • нестачі кисню в організмі.


 • Останнє часто спостерігається при захворюваннях легенів, внаслідок чого виникає потреба організму компенсувати недолік кисню збільшенням кількості еритроцитів, які його переносять.
  Також еритроцити в крові у дитини бувають підвищені і при вадах серця. У таких випадках артеріальна кров частково змішується з венозною, яка насичена вуглекислим газом. Для того щоб компенсувати надлишок СО2 в організмі, синтезується велика кількість еритроцитів.
  Норма вмісту еритроцитів у сечі та причини, що призводять до їх підвищення
  У нормі прийнято вважати, що при проведенні аналізу сечі, кількість еритроцитів у досліджуваному зразку не повинна перевищувати 2-4. При перевищенні даних показників говорять про:

 • мікрогематурії - кількість еритроцитів в сечі до 20 в полі зору, візуально колір не змінений;

 • макрогематурію - висока кількість еритроцитів, яке не піддається підрахунку, сеча набуває червоний або бурий колір.
  У дитини підвищені еритроцити


 • Причини розвитку такого явища, коли підвищені еритроцити в сечі дитини можуть бути пов'язані з:

 • захворюваннями самої сечовидільної системи;

 • захворюваннями інших органів і систем організму, при яких реагують нирки у вигляді появи еритроцитів у сечі (реактивна гематурія).


 • Таким чином, для того щоб визначити, чому підвищені еритроцити у дитини, лікар призначає повне обстеження, з урахуванням наявних хронічних захворювань.
  Читайте також
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Загальний аналіз крові може багато розповісти досвідченому лікарю. Зокрема, такі показники, як вміст лейкоцитів в крові, і їх підвиди - нейтрофілів,
  ШОЕ у дітей
  ШОЕ у дітей
  Серед інших показників загального аналізу крові, особливу увагу приділяють розшифровці такого показника, як ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів).
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Діткам доводиться часто здавати різні аналізи. Найпоширеніші з них - це загальні аналізи крові, сечі, калу. Сьогодні ми розповімо про показники норми
  Еритроцити в сечі при вагітності
  Еритроцити в сечі при вагітності
  Найбільш частим дослідженням під час виношування немовляти є загальний аналіз сечі. Трапляється, що в ній виявляються еритроцити. Нормально це чи ні
  Норми аналізів у дітей
  Норми аналізів у дітей
  Усім батькам відомо, що одним з основних факторів, за якими лікар може визначити стан здоров'я дитини, є аналізи. Розрізняють загальні і додаткові
  Еритроцити в сечі у дитини
  Еритроцити в сечі у дитини
  Один з показників аналізу сечі у дитини - вміст у ній еритроцитів. У нормі, їх взагалі не повинно бути або бути максимум 2 одиниці. Якщо ж рівень