ШОЕ у дітей

ШОЕ у дітей
Дітям часто роблять загальний аналіз крові. Його призначають при ознаках захворювання, а також при профілактичних обстеженнях. Це досить просте дослідження здатне дати фахівцеві багато відомостей про здоров'я малюка. Один з показників, що заслуговують уваги лікарів у даному аналізі, - швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Вона показує, як швидко відбувається процес склеювання між собою цих кров'яних тілець.

Відхилення і норми показника ШОЕ у дітей


У здорової дитини цей параметр залежить від віку:

 • у щойно народжених малюків він становить 2-4 мм/год;

 • до 1 року норма коливається від 3 до 10 мм/год;

 • у дітей від 1 до 5 років нормальна ШОЕ становить 5-11 мм/год;

 • у віковій групі до 14 років значення повинно відповідати проміжку від 4 до 12 мм/год;

 • старше 14 років: у хлопчиків – 1-10 а у дівчаток – 2-15 мм/год


 • Якщо показник перевищує верхню межу норми, то мова йде про підвищення параметра. Це може бути спровоковано не тільки патологічним, але нормальним фізіологічним процесом в організмі дитини. Наприклад, збільшуватися швидкість осідання еритроцитів буде, коли у дитини ріжуться зубки. Жирна їжа і стреси, деякі ліки також сприяють збільшенню параметра.
  До підвищення рівня ШОЕ в крові у дитини здатне спричинити інфекційне захворювання, запальний процес, алергічна реакція, інтоксикація, травма.
  Якщо величина не досягає нижньої межі, то це теж стає свідченням відхилень у здоров'ї. До цього призводять недавнє отруєння, обезводнення, вірусний гепатит, захворювання серця і системи кровообігу.
  Слід зазначити, що доктор не буде ставити діагноз лише на підставі величини даного показника. Лікар оцінить значення виключно в сукупності з іншими показниками. Досліджують ШОЕ у дитини тільки в крові, в сечі дивляться просто наявність у ній еритроцитів.