Норма тромбоцитів у дітей

Норма тромбоцитів у дітей
Тромбоцити - це дрібні кров'яні пластинки, які утворюються в клітинах червоного кісткового мозку. Дані формені елементи відіграють досить важливу роль у процесі згортання крові. Саме від них залежить той факт, чи буде кров знаходитися в рідкому стані, оскільки ці клітини беруть безпосередню участь у процесі згортання крові при травмах, пораненнях.
Який зміст тромбоцитів у крові здорової дитини?
Норма тромбоцитів в крові у дітей є одним з показників хорошого кровотворення. Тривалість життя цих клітин крові невелика. У середньому вона становить 7-10 діб. Тому тромбоцити мають постійно оновлюватися в кров'яному руслі, щоб підтримувати гомеостаз. Старі клітини утилізуються печінкою і селезінкою, і виводяться з організму разом з іншими продуктами обміну.
В залежності від віку дитини змінюється і норма вмісту тромбоцитів у крові. Вимірюється цей показник в одиницях на кубічний міліметр.
Норма тромбоцитів у дітей

Після забору крові центрифугують її, відокремлюючи плазму, у якій потім і підраховують вміст тромбоцитів.
При розшифровці аналізів лікарі досить часто використовують таблицю, в якій наведена норма вмісту тромбоцитів в крові у дітей, в залежності від їх віку.
Так, у новонародженої дитини в крові міститься 100-420 тис. тромбоцитів на мм кубічний.
З 10 днів життя і до року цей показник становить 150-350 тис., у дітей старше 1 року - 180-320 тис. мм на кубічний крові.
Про що можуть говорити підвищення та зниження вмісту тромбоцитів у крові?
Досить часто, в силу багатьох причин, у дитини вміст тромбоцитів в крові може бути вище або нижче норми. Так, при підвищенні вмісту їх вище встановлених норм, говорять про розвиток тромбоцитозу (поява болючої еритеми, яка супроводжується набряком пальців рук), а при зниженні розвивається тромбоцитопенія. Останнє захворювання характеризується підвищеною ламкістю судин і може призводити до розвитку підшкірного крововиливу при найменшому механічному впливі.