Як робиться цистографія у дітей?

Як робиться цистографія у дітей?
Для лікування деяких складних урологічних захворювань у дітей використовується такий метод як цистографія. Він дозволяє лікареві поставити точний діагноз і підібрати необхідні препарати для усунення патології. І, звісно, у батьків виникає питання про те, як робиться цистографія у маленьких дітей.

Як роблять цистографію дітям?


Цистографія — це діагностика сечового міхура за допомогою рентгена. Щоб провести процедуру, сечовий міхур за допомогою котетера заповнюють контрастним речовиною, що допомагає краще побачити «захворілий» орган. Цистографія сечового міхура у дітей також дає більше можливостей побачити саму структуру і цілісність тканин.
Підготовка до цистографії полягає в тому, що пацієнтові за дві доби до рентгена рекомендується не вживати газоутворюючих продуктів, а напередодні процедури ввечері і вранці перед цистографией — зробити очищувальну клізму. Дітям також вводиться речовина, що знижує ризик алергічних реакцій і за годину встановлюється трубка, яка відводить гази. Якщо дитина схильний до запорів, то йому необхідно протягом декількох днів пропити проносні засоби. Так звані «голодні гази», що зустрічаються у маленьких дітей, можна запобігти сніданком, що складається з каші і напоїв без цукру.
Після процедури показаний постільний режим і спостереження за пацієнтом. У деяких випадках цистографія проводиться під наркозом, але це ускладнює її проведення.

Цистографія сечового міхура і нирок у дітей - свідчення


Для даного дослідження мають бути досить серйозні причини, в тому числі:

 • порушення сечовипускання (щоб виключити різного роду пухлини);

 • туберкульоз сечового міхура;

 • енурез ;

 • рецидиви інфекцій;

 • підозра на міхурово-сечовідний занедбаність;

 • виключення аномалій та вад розвитку.


 • Гострі запальні процеси можуть стати приводом для відмови від процедури.
  Як робиться цистографія у дітей?

  Одним з варіантів дослідження є микционная цистографія у дітей — рентген, який проводиться в процесі сечовипускання. У цьому випадку відкриваються можливості для діагностики дивертикул уретри, міхурово-сечовідного рефлюксу, свищів,
  Процедура цистографії може бути болісною, особливо якщо спостерігаються запалення. Про це обов'язково повинні знати батьки пацієнта. Також, щоб уникнути переляку, дитину варто попередити, що апаратура може видавати гучні клацання. Звичайною процедурою є та письмовий дозвіл батьків на цистографію після консультації нефролога, уролога, рентгенолога.