Лейкоцити в калі у немовляти

Лейкоцити в калі у немовляти
Лейкоцити (білі кров'яні тільця) несуть на собі функцію знищення інфекції в організмі, беручи участь в імунних і регенеративних процесах. Число лейкоцитів в калі у немовляти багато в чому є показником здоров'я малюка.

Лейкоцити в копрограми у немовляти


Одним з основних показників копрограми – загального аналізу калу, є кількість лейкоцитів. Результати дослідження допомагають визначити наявність запалення в шлунково-кишковому тракті і порушення ферментативного стану травлення.
Норма лейкоцитів у калі грудничка – одиничне їх зміст. Найчастіше кількість білих клітин крові в сфері видимості мікроскопа не перевищує 10. Якщо ж лейкоцити у немовляти підвищені, то це сигнал про порушення мікрофлори кишечника.

Лейкоцити в калі у немовляти: причини і симптоми


Найчастіша причина підвищення лейкоцитів – тривала діарея, в результаті якої дитина втрачає багато рідини. Особливо слід насторожитися, коли в калі присутні лейкоцити і слиз. Підвищення лейкоцитів може бути ознакою ряду хвороб:

 • слиз у вигляді грудочок в калових масах спостерігається при фолликулярном ентериті;

 • епітелій циліндричної форми, коки і кишкова паличка на тлі великої кількості лейкоцитів свідчать про дисбактеріозі (коліті);

 • алергічний коліт характеризується значною кількістю еозинофілів - різновиди лейкоцитів, відповідальних за знищення чужорідних білків;

 • присутність нейтрофілів – групи лейкоцитів, що забезпечують захист від інфекцій, що вказує на розвиток виразкового коліту;

 • великий вміст нейтрофілів характерно для дизентерії, що супроводжується загальною інтоксикацією організму;

 • змінена кількість лейкоцитів у комбінації з неперетравленої клітковини – ознака спастичного коліту (запору).


 • В окремих випадках наявність білих кров'яних тілець може спостерігатися при неправильно організованому процесі живлення,
  Лейкоцити в калі у немовляти
  порушення щоденного раціону малюка.
  Але нерідко незначне підвищення лейкоцитів у фекаліях може бути і у здорової дитини, тому при захворюваннях більш показові погіршення стану малюка, кишкові коліки, алергічний висип і недостатня вага тіла. Якщо ж дитина цілком добре почувається, має хороший апетит, не відчуває нездужання і не відчуває болю в області живота, то батьків не повинен лякати зеленуватий відтінок калових мас.
  Нагадуємо, що погіршення самопочуття дитини – привід негайно звернутися до лікаря. Медикаментозне лікування грудних дітей без призначення лікаря категорично протипоказано!