У дитини підвищені сегментоядерние нейтрофіли

У дитини підвищені сегментоядерние нейтрофіли
Вже в перші місяці життя новонародженого малюка деяким мамам доводиться стикатися з необхідністю здати кров для проведення лабораторних досліджень. По-перше, аналізи необхідно робити планово, по-друге, контроль цих даних допомагає коригувати лікування ряду захворювань, в-третє, цей бланк є «перепусткою» у дитячі освітні установи.
Норма і відхилення
Часто педіатри не вважають належним розшифровувати батькам загадкові і малозрозумілі цифри, якими рясніє бланк аналізів. Ось чому вкрай корисно знати, що означає той чи інший показник. Одним із них є показник нейтрофіл – виду лейкоцитів. Ці тільця в крові представлені двома видами. Перший вид – паличкоядерні нейтрофіли, названі так через свою витягнутої форми. Другий вид – це ті ж нейтрофіли, але вже досягли зрілості. Сегментоядерние нейтрофіли, які є складовою імунної системи, відповідають за те, що організм, атакований бактеріями і вірусами, вступить з ними у боротьбу. Поряд з даними білими кров'яними тільцями цю функцію виконують і моноцити, і базофіли, лімфоцити, еозинофіли.
Норма сегментоядерних нейтрофілів у дітей, вік яких знаходиться в межах двох-п'яти років, коливається від 32 до 55% від кількості містяться в людській крові лейкоцитів. А це означає, що саме сегментоядерние нейтрофіли є найважливішою складовою імунітету і дорослої людини, і новонародженого малюка. До речі, їх кількість з моменту народження поступово зменшується.
Якщо у дитини у крові підвищені сегментоядерние нейтрофіли, тобто їх показник вище норми, то існує ймовірність того, що
У дитини підвищені сегментоядерние нейтрофіли
малюк хворий. Такі результати лабораторних досліджень крові можуть свідчити про бактеріальної інфекції, отиті , пневмонії, зараження крові, наявності гнійного вогнища і навіть лейкозі. Підвищення сегментоядерних нейтрофілів в крові у дітей – сигнал про наявність активного запального процесу. У рідкісних випадках незначні відхилення пов'язані з переїданням, стресом або надмірними фізичними навантаженнями.
Тепер вам відомі деякі правила, які використовуються при розшифровці результатів загального аналізу крові. Якщо дільничний педіатр або сімейний лікар не роз'яснив детально значення показника нейтрофілів, ви й самі будете знати, чи є привід для занепокоєння про здоров'я дитини.