РОЕ - норма у дітей

РОЕ - норма у дітей
Реакція (швидкість) осідання еритроцитів – один з найважливіших показників крові, який свідчить про наявність або відсутність в організмі патологічних і запальних процесів. У кожної вікової групи показник ШОЕ відрізняється значенням. Так, у дорослих норма РОЕ варіюється в межах 1-15 мм/год (у жінок від 2 до 15 у чоловіків - від 1 до 10 мм/год). Що стосується дітей, то має значення вік.

Показники норми і відхилення від неї


Як вже зазначалося, норма РОЕ у дітей залежить від їх віку. Так, для новонароджених нормою вважається значення 2-3 мм/год, для шестимісячних малюків – від 2 до 6 мм/год, в однорічних дітей РОЕ варіюється в межах 2-8 мм/год.
Варто відзначити, що значення ШОЕ в крові у дитини може відрізнятися від норми, але не набагато. Якщо за результатами лабораторного дослідження всі інші показники в нормі, то високий РОЕ у дитини може бути тимчасовим і абсолютно безпечним явищем. Однак підвищений до 15 мм/год РОЕ у дитини – привід для занепокоєння. Якщо досягає 40 мм/год, то проблема очевидна: у малюка в організмі точно є інфекція або вирує запальний процес.
До речі, на відміну від норми на 10-15 одиниць свідчить про те, що хворобу можна перемогти в досить стислі терміни, від однієї до двох-трьох тижнів. Перевищення на 25-30 одиниць означає, що доведеться боротися з недугою довше, від двох до трьох місяців.
До найбільш поширених захворювань, що чинять вплив на підвищення ШОЕ в крові у маленьких дітей, відносять:

 • ангіну ;

 • грип;

 • застуду;

 • алергію;

 • анемію.


 • Мамам на замітку
  Не поспішайте приступати до лікування дитини відразу ж після того,
  РОЕ - норма у дітей
  як ознайомилися з результатами аналізів крові. Справа в тому, що приводити до подібного результату можуть не тільки патологічні процеси і запалення в дитячому організмі, але і абсолютно нешкідливі і звичні речі. Наприклад, морозиво. Якщо малюк переїсть цього ласощі, то РОЕ може підскочити на 5-10 одиниць! До аналогічного результату приводять і рядові падіння і удари. Ось чому турбуватися про здоров'я чада не варто, якщо на тлі підвищеного ШОЕ він відмінно спить, їсть з апетитом, із задоволенням грає з друзями і чудово себе почуває.
  І ще. Досвідчений педіатр ніколи не стане лікувати малюка, орієнтуючись виключно на зазначені в бланку аналізів показники. Якщо ваш лікар веде себе по-іншому, зверніться до іншого фахівця.