Аналіз на дисбактеріоз у немовлят

Аналіз на дисбактеріоз у немовлят
Дещо дивує сама фраза про те, що у немовляти може бути дисбактеріоз . Пояснимо чому. Народжується дитина з шлунково-кишковим трактом, без будь-яких бактерій в ньому, тобто абсолютно чистим. З перших же хвилин життя малюка його організм починає заселятися бактеріями, які переходять до нього від маминих дотиків, поцілунків і прикладання до грудей. І ось в чому полягає весь підступ. Від маминих поцілунків і рук, неможливо нахапатися такої кількості непотрібної зарази, щоб вистачило на дисбактеріоз. А в складі маминого молочка взагалі переважають пробіотики. Це як раз і є ті самі біфідобактерії, якими лікується цей грізний дисбактеріоз. Сам по собі тепер напрошується питання: звідки взятися дисбактеріозу у немовля, якщо його маленький організм просто напханий цими корисними біфідобактеріями? Доречніше тепер буде інше питання, навіщо лікарі призначають немовлятам здавати аналізи на дисбактеріоз кишечника і про що говорить розшифровка калу?

Аналізи на дисбактеріоз у дітей


У всіх людей, в тому числі і самих маленьких, але не перебувають на грудному вигодовуванні, приводом замислитися про можливе дисбактеріозі може стати звичайний діарея, що триває більше 2-3 діб. Але, що таке пронос? Це частий рідкий пінистий стілець, який у звичайного малюка, сисного мамині груди є нормою. Так, якщо піниться – це не зовсім добре, але це може говорити, в першу чергу, про недоїданні дитини, або про наявність у нього елементарної алергії, на який або з поїдаються мамою продуктів. Тому не панікуйте завчасно.
Читаючи результати дитячого аналізу на дисбактеріоз, зверніть увагу на графи:

 • патогенні ентеробактерії, в нормі їх повинно бути по 0. Якщо ж вони є, то це сигналізує про наявність гострого інфекційного захворювання;

 • біфідобактерії, норма 95-99%, відхилення від цих цифр в меншу сторону говорить про дисбактеріозі, але у грудних дітей таке буває вкрай рідко;

 • лактобактерії мають коливатися від 106-107 їх недолік прямо вказує на наявність у дитини алергії.


 • Це основні показники аналізу на дисбактеріоз, на які повинні звернути увагу батьки. Іншу розшифровку залиште фахівцям. Головне, що може показати вам дитячий аналіз на дисбактеріоз, ви вже знаєте.
  Аналіз на дисбактеріоз у немовлят

  Скільки робиться аналіз на дисбактеріоз?


  В наших лабораторіях часу на такий аналіз потрібно близько 5-7 діб. Причому основними правилами, яких потрібно дотримуватися – чистий посуд і встигнути доставити кал протягом 3 годин. Якщо не вклалися в призначений термін, то можете починати все заново.
  Наостанок хотілося б заспокоїти батьків. Всі ми чомусь більше довіряємо зарубіжній медицині. І це факт! Так от, американські лікарі взагалі не знають такого поняття, як дисбактеріоз у немовлят і не використовують його у постановці своїх діагнозів.