ТТГ - норма у дітей

ТТГ - норма у дітей
ТТГ – тиреотропний гормон, який виробляється гіпофізом і забезпечує регуляцію роботи щитовидної залози. Визначення рівня ТТГ у дітей допомагає оцінити роботу щитовидної залози. У дітей різного віку рівень ТТГ сильно відрізняється. У нормі рівень ТТГ у новонароджених дітей високий і варіюється від 11 до 17 в міжнародних одиницях (ммо/л). У 25 – 3-х місячних немовлят рівень тиреотропного гормону знаходиться в межах 06 – 10. У однорічного малюка вже не перевищує 7 одиниць. Норма гормону ТТГ у дітей шкільного віку є такою ж, як у дорослої людини, і становить 06 – 55 ммо/л
Зміна рівня ТТГ
Те, що ТТГ у зовсім маленької дитини підвищений, обумовлюється необхідністю високого рівня гормонів для розвитку нервової системи. По мірі формування нервової системи рівень тиреоїдних гормонів повинен знижуватися, підвищення ТТГ у дітей може бути ознакою небезпечних захворювань: пухлини гіпофіза, недостатності надниркових залоз і навіть психічного захворювання. Якщо рівень ТТГ при народженні дуже низький, то можливо у дитини вроджене захворювання, що розвивається в розумову відсталість без необхідного лікування.
Діагностика рівня ТТГ
Дитячі хвороби щитовидної залози мають ту ж клініку, як і захворювання у дорослих. З допомогою аналізу крові визначають відповідність ТТГ нормі у дітей. Встановлюється рівень одного або декількох гормонів: ТРГ, який виробляється гіпоталамусом; ТТГ, що виділяється гіпофізом як реакції на підвищення рівня ТРГ; Т3 і Т4 що стимулюють роботу щитовидної залози. Всі тести дають лікарю досить повну картину про стан здоров'я обстежуваного.
Прояви високого рівня ТТГ
Високий рівень ТТГ – гіпертиреоз. Про порушення функції щитовидної залози свідчать такі симптоми: дратівливість, екзофтальм (вирячені очі), блювання, діарея, уповільнений розвиток, зоб. Якщо гіпертиреоз розвинувся в шкільному віці, то наслідком може бути затримка росту і статевого дозрівання. У підлітків симптомами порушення роботи щитовидної залози є збільшення
ТТГ - норма у дітей
ваги, проблеми з шкірою і сухі волосся.
Знижений рівень ТТГ
Знижений рівень ТТГ – гіпотиреоз , може бути пов'язаний з недостатньою роботою щитовидної залози або викликатися зовнішніми причинами. Гіпотиреоз, якщо його не почати вчасно лікувати, викликає тяжкі наслідки – розвиток кретинізму і смерть.
Лікування
Якщо у дитини високий рівень ТТГ необхідно проводити лікування, спрямоване на нормалізацію рівня гормонів. Для цього при гіпертиреозі застосовують радіоактивний йод, антитиреоїдний препарати, також проводиться оперативне втручання. Особам, що народилися з гіпотиреозом, на протязі всього життя проводять замісну терапію.