Лізуть ікла у дитини - симптоми

Лізуть ікла у дитини - симптоми
Період прорізування зубів – досить непросте випробування як для малюка, який страждає від болісних відчуттів, так і для мами, для якої це найчастіше означає безсонні ночі. Традиційно спочатку у дитини з'являються верхні і нижні різці, потім премоляри, і тільки потім ікла. Але іноді цей порядок порушується досить значно. Тому батьків цікавить, чи можуть у дитини першими прорізатися ікла. Відповідь буде позитивною, оскільки кожен дитячий організм індивідуальний.
Як визначити, що почали прорізуватися ікла?
За спостереженням педіатрів, в середньому у малюка можна помітити ікла приблизно 16-22 місяці, але будь-які відхилення від цього інтервалу також є варіантом норми. Навряд чи ви пропустите це знаменна подія, адже симптоми того, що у дитини вже лізуть ікла, цілком однозначні:

  • Рясне слиновиділення. Іноді в цьому разі на ваше чадо доводиться одягати слюнявчик на цілий день. При цьому ваш синочок або донечка постійно тягнуть будь-які предмети, як їстівні, так і неїстівні, в рот, гризуть і кусають їх. Це пояснюється почервонінням і набряком ясен, що доставляє маленького страждальця великий дискомфорт.

  • Поганий апетит. З усіх симптомів прорізування іклів у дітей цей виявляється найбільш неоднозначним, оскільки те, що малюк став мало їсти і відмовляється навіть від улюблених страв, може бути пов'язано і з іншими захворюваннями.

  • Підвищена температура. У зв'язку з виробленням організмом особливих біоактивних речовин в області ясен, температура 37-38 градусів нерідко тримається у дитини не менше 1-2 доби. У такому випадку варто мати під рукою дитячі жарознижуючі засоби.

  • Розлади шлунково-кишкового тракту. Коли у дітей на підході ікла, симптомами цього часто стають блювання, пронос або, навпаки, запор. Причина цього – підвищене слиновиділення: так як
    Лізуть ікла у дитини - симптоми
    малюк заковтує багато слини, вона сприяє прискоренню перистальтики кишечника. Однак, якщо рідкий стілець спостерігається частіше 2-3 разів на добу і не проходить через пару днів, зверніться до лікаря, щоб виключити кишкову інфекцію.

  • Вологий кашель і нежить. Це один з найбільш поширених симптомів того, що у дитини ріжуться ікла. Зазвичай через кілька днів від них не залишається і сліду.

  • Порушення поведінки. В залежності від того, як довго лізуть ікла у дитини, вам доведеться деякий час миритися з неспокійним сном і зайвої примхливістю вашого малятка.