Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби?

Як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби?

1-02-2016, 15:43
1201
0
Як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби?
Народження малюка – довгоочікувана подія для всієї родини. Недосвідченим батькам доводиться познайомитися з абсолютно новими проблемами. Багато подій і навіть найменші досягнення дитини є значимими для турботливих мам. Поява першого зуба викликає радість у всіх членів сім'ї. Молоді батьки можуть цікавитися питанням про те, як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби. Вважається, що цей процес обов'язково супроводжується поганим самопочуттям дитини і мами налаштовуються на це заздалегідь. Насправді, в даний період далеко не всі немовлята відчувають сильний дискомфорт.

Як можна зрозуміти, що у малюка ріжуться зуби?


Існують приблизні терміни, коли зазвичай з'являється кожний певний зубик. Однак ці дані є приблизними, не варто орієнтуватися винятково на них. Зазвичай перші зубки можуть здатися в 6-8 місяців, але в деяких випадках це відбувається раніше або пізніше. Наприклад, для малюків, яких годують сумішшю, характерні більш ранні терміни.
Будь-яка мама замислюється, як зрозуміти, що ріжеться перший зуб. Можна порадити звернути увагу на поведінку дитини. За кілька тижнів до цієї події малюк починає проявляти виражене занепокоєння.
Симптоми, що супроводжують процес, відрізняються різноманітністю. Частина з них не викликає особливого дискомфорту у карапуза:

 • найбільш часто відзначається слинотеча;

 • навколо рота може з'явитися почервоніння, викликане слиною;

 • на десні можуть з'явитися горбки, біла смужка;

 • під час годування груддю карапуз може намагатися сильно стискати сосок, так як у малюка виникає бажання почухати ясна;

 • дитина починає намагатися тягнути в рот різні предмети.


 • Спостережливі батьки, як тільки помітять ці ознаки можуть зрозуміти, що у малюка ріжуться зуби. Корисно перед сном змащувати подразнення на обличчі карапуза пом'якшувальною кремом.
  Перераховані вище нюанси не викликають порушення самопочуття у карапуза, але в ряді випадків процес супроводжується і більш неприємними симптомами. У цей час у малюка можуть з'явитися болючі відчуття в яснах. Педіатр може порадити спеціальні препарати, які нададуть знеболюючу дію. Також існують прорізувачі, які можна придбати в магазині.
  Іноді діти починають відмовлятися від годування, так як біль при ссанні може посилюватися. Дитина може погано спати, вередувати. Матусі потрібно запастися терпінням, потрібно частіше обіймати чадо, намагатися не виходити з себе.
  Зрозуміти, що почали різатися зуби, можна по такому явищу, як діарея у малюка. За твердженням деяких фахівців, це викликано великим обсягом слини, яку проковтують діти в даний період. Однак ця думка піддається сумніву з боку інших професіоналів. Тому при появі рідкого стільця у карапуза, матусі варто проконсультуватися з педіатром.
  У цей відповідальний період імунітет дитини знижується. Тому можуть проявитися симптоми вірусного захворювання, наприклад, підвищення температури. Якщо її значення не знижується протягом 3 днів, то слід обов'язково показати малюка лікаря. Давати жарознижуючий засіб потрібно, коли термометр показує вище 385°С.
  Як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби?

  Також у малюка може з'явитися нежить і кашель. Ці симптоми можуть бути пов'язані з попаданням слини в носоглотку. Але такі ознаки можуть говорити і про початок захворювання. Тому поставитися до них слід уважно.
  Вивчивши всі перераховані вище ознаки, мама отримає відповідь на питання, як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби. Проявляти надмірну тривогу з такого приводу не слід, адже неможливо вплинути на тривалість даного процесу, а також його терміни.
  Читайте також
  Блювота при прорізуванні зубів
  Блювота при прорізуванні зубів
  Багато мам здригаються, згадуючи період, коли у їхніх малюків прорізуються зуби. Дуже часто це супроводжується примхами і поганим самопочуттям
  У дитини ріжуться зуби - симптоми
  У дитини ріжуться зуби - симптоми
  Це завжди щастя для батьків - поява першого зубика! Вони нетерпінням чекають цього моменту. А для малюка, між тим, це величезна мука, а часом -
  Перші зуби у дитини – симптоми
  Перші зуби у дитини – симптоми
  Всі батьки з нетерпінням чекають появи перших зубів у малюка! Це одночасно і радість і переживання про те, як дитина перенесе цей тривалий і болісний
  Як ріжуться зуби у дітей?
  Як ріжуться зуби у дітей?
  Прорізання молочних зубів - важлива подія в житті малюка і його батьків, які з нетерпінням чекають моменту появи першого і кожен день з надією
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  Малюкам у віці від 3 до 7 місяців доводиться пройти етап прорізування перших зубів. Не у всіх діток він проходить безболісно, багато стають