Ікла у дітей

Ікла у дітей
Усіх мам і молодих, і досвідчених, лякає очікування часу, коли у дитини ріжуться ікла. Небезпідставно вважається, що це саме болісне прорізування, яке супроводжується підвищенням температури, проносом і загальним нездужанням малюка.
Насправді все не так страшно, адже ці прорізаються зубки, коли дитині вже 16-22 місяця, а значить, він не так сильно реагує на дискомфорт, як піврічний малюк. Деякі мами можуть навіть не помітити, що у дитини з'явилися ікла, і таких ситуацій чимало. Не потрібно налаштовувати себе заздалегідь на поганий сценарій.

Чим допомогти, коли лізуть ікла у дитини?


Якщо ж ваш малюк не опинився у щасливчиків, і йому дуже боляче через прорізування, то на виручку прийдуть наступні кошти, які продаються в аптеці. У складі більшості з них знеболювальне, яке на кілька годин знижує чутливість запаленої десни:

 • Калгель;

 • Холисал;

 • Мундизал;

 • Дентинокс;

 • Камістад.


 • Крім цього дитині можна дати препарати на основі парацетамолу або ібупрофену, не тільки при наявності температури, а й у якості знеболювання на момент прорізування.

  Як довго лізуть ікла у дитини?


  Зазвичай зубик з'являється приблизно за три дні, але для іклів можливі більш тривалі терміни прорізування. Деякі малюки температурят за тижні, перш ніж у них з'явиться заповітний зуб. Але проблема в тому, що в основному, з'являються вони попарно, практично відразу починає лізти і іншого, а тому прорізування може виглядати тривалим.
  Ікла у дітей


  Деяких мам цікавить, чи можуть у дитини першими прорізатися ікла. Так, в стоматологічній практиці бувають різні випадки, коли порушена черговість прорізування зубів. Так що цілком можливо, саме ікла можуть з'явитися першими, не чекаючи полуторогодовалого віку дитини.

  Коли змінюються ікла у дітей?


  Після того, як практично всі молочні зуби у дитини вже замінені на постійні, приходить пора іклів. Це відбувається приблизно у віці від 10 до 12 років, але терміни можуть зрушуватися з-за індивідуальних особливостей дитини.