Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Молочні зуби у дітей - схема

Молочні зуби у дітей - схема

1-02-2016, 15:44
2963
0
Молочні зуби у дітей - схема
У молодих батьків багато приводів для радості. Перший зубик – один з них. Деякі навіть влаштовують на честь цієї події свято. Разом з тим, у батьків виникають певні питання на цю тему, наприклад, яка схема збільшення молочних зубів у дітей, коли вони починають змінюватися на постійні. Давайте розберемо докладніше ці моменти.

Коли з'являються молочні зуби у дітей?


Кожна дитина індивідуальна. Це правило проявляється у багатьох сферах життя. Тому перший зубик в одного проріжеться в 3 місяці, а в іншого - у 9. І все це нормально. А в середньому, зуби починають з'являтися у дитини в півроку. Якщо до першого дня народження ви не виявили ознак першого прорізування, потрібно звернутися до лікаря.
Як мило виглядає малюк з першими різцями. Після першого захоплення, і навіть гордості за свого малюка, батьки хочуть знати, як далі будуть розвиватися події. Щоб зрозуміти це, потрібно поглянути на схему прорізування молочних зубів у дітей.
Молочні зуби у дітей - схема


Першими, в 6-7 місяців з'являються центральні різці знизу. Потім зверху. Далі ростуть верхні бічні різці – 9-11 місяців, перші моляри - 12-15. Далі проріжуться верхні і нижні ікла. І останніми будуть другі моляри - в 20-30 місяців.
Отже, час прорізування може дещо відрізнятися, а от порядок, як правило, однаковий у всіх. До трьох років у малюка зазвичай з'являються молочні зуби, їх має бути двадцять. Далі необхідний ретельний догляд і постійний огляд ротової порожнини. Чистити зуби потрібно регулярно і акуратно. Важливо добре прочищати кожен з них. У той же час, стежте за тим, щоб дитина не поранив десни, надто стараючись. Якщо ви виявите темні плями на зубках, потрібно обов'язково звернутися до стоматолога. Не можна сподіватися на те, що вони молочні і все одно скоро змінюватися. Справа в тому, що інфекція від перших зубів може легко передатися до постійних, т. к. в щелепі вони розташовані досить близько. Тому карієс потрібно обов'язково лікувати.
З моменту прорізування останнього зубика 2-3 роки ви доглядаєте за ротовою порожниною. І ось, років 5-7 ви виявите, що центральні різці у дитини почали хитатися. Значить, прийшов час поговорити на тему, коли і в якій послідовності починають випадати молочні зуби.
Як відбувається зміна молочних зубів на постійні?
По-перше, потрібно обговорити це питання з дитиною, тому що деякі діти лякаються починається процесу. Розкажіть йому про те, що це дуже потрібний етап життя, в результаті якого у нього виростуть більш міцні зуби. Важливо сформувати позитивний настрій. Ви можете разом радіти кожній отриманій зуба і чекати, коли на його місці виросте новий. Використовуйте казку про фею, даруйте невеликі подаруночки на честь кожного маленького події.
Давайте подивимося на схему зміни молочних зубів на постійні.
Молочні зуби у дітей - схема


Першими випадають центральні різці. Спочатку знизу, потім зверху. Це відбувається в 6-7 років. Далі бічні різці - 7-8 років. Наступний - перший моляр. Заміна іклів відбувається індивідуально з 9 до 12 років. Таким чином, вони можуть випасти як до, так і після першого і другого молярів. У будь-якому випадку це буде нормальним. В 10-12 років випадають другі моляри.
Зміна зубів відбувається природним чином і в більшості випадків не потребує чужого втручання. І все ж батькам іноді хочеться допомогти. Стоматологи кажуть про те, що спеціально видаляти хитаючийся зуб потрібно тільки тоді, коли ви побачили, що вже росте постійний, а молочний ще не випав. Якщо ж цього немає, то краще почекати, коли маленькі корінці самі розчинятися під впливом спеціального речовини, що виробляється в цей час в організмі дитини.
Читайте також
Які зуби випадають у дітей?
Які зуби випадають у дітей?
Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
Скільки зубів має бути у дитини?
Скільки зубів має бути у дитини?
Всі батьки з нетерпінням чекають появи першого зубка і, в той же час дуже переживають, адже вони не знають, як малюк буде переносити процес
Схема прорізування зубів у дітей
Схема прорізування зубів у дітей
Поява перших зубів у малюків - важлива подія для мам і тат. Але разом з радістю, виникають і переживання з приводу того, як малюк переносить їх
Скільки молочних зубів у дітей?
Скільки молочних зубів у дітей?
Коли починають прорізуватися зубки, матусь хвилює багато питань, пов'язаних з цим довгим процесом. Адже, перші зуби - це тільки початок. А скільки
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають