Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чому у дітей чорніють молочні зуби?

Чому у дітей чорніють молочні зуби?

1-02-2016, 15:44
1871
0
Чому у дітей чорніють молочні зуби?
Безліч молодих батьків стикається з несподіваною проблемою – у маленьких дітей чорніють молочні зуби. Насправді, як не дивно, причин цьому може бути досить багато, деякі з них батьки можуть запобігти без втручання професіоналів.
Карієс
Найбільш часто зустрічається фактор, чому у дітей чорніють молочні зуби, – це карієс. Основні причини виникнення карієсу на молочних зубах такі:

 • погане засвоєння кальцію організмом;

 • потрапляння зараженої мікрофлори;

 • недостатня гігієна ротової порожнини;

 • спадковість;

 • нічне годування, шкоду від пляшечки.


 • Флюороз
  Це захворювання може бути викликане неправильним обміном речовин і харчуванням, неправильним підбором зубної пасти або спадковістю. З-за всіх цих факторів в організмі дитини може накопичуватися надмірна кількість такого мікроелемента, як фтор, від чого на зубах з'являються дрібні чорні крапки. Надалі ці точки розширюються, може створитися вигляд, що зуби повністю чорні.
  Травми
  Якщо з якоїсь причини дитина часто вдаряється в районі щелепи, то він може пошкодити ясна, в середині яких знаходиться судинний пучок. Таким чином, зуб може з'явитися з гематомою, за кольором нагадує синяк.
  Неправильне харчування
  Дуже рідко маленьким дітям дають таку їжу та напої, які роз'їдають і фарбують емаль, але відзначити цей факт варто. Кофеїн продукти і їжа з темними харчовими барвниками може забарвити емаль дитячих зубів. Внутрішньо вони будуть здорові, але зовнішній вигляд буде жахливий.
  Недолік заліза
  Так звана залізодефіцитна анемія , приводить, в числі іншого, до потемніння зубної емалі. Профілактикою цієї хвороби є правильне харчування і здоровий спосіб життя.
  Лікарські препарати
  Якщо ваш малюк проходив курс лікування антибактеріальними препаратами ще до появи зубів, то, на жаль, навіть перший молочний зубик може виявитися повністю чорним. У цьому випадку варто консультуватися з лікарем.
  Якщо постало питання про те, що робити якщо у дитини вже чорніють молочні зуби, то основне рішення одне – в будь-якому випадку йти до фахівця. Але всі батьки повинні знати і про основні правила профілактики дитячого карієсу:

 • правильне харчування;

 • здоровий спосіб життя;

 • батьківський приклад в питанні гігієни;

 • раніше відучування від пустушок і пляшечок.


 • Виходячи з цього, кожна турботлива мама зобов'язана не тільки прищепити дитині звичку стежити за станом зубів (а цим необхідно зайнятися з 15 -2 років), але й контролювати власну поведінку, щоб не надати ведмежу послугу власного чаду.
  Наприклад, звичка облизувати пустушку або соску на пляшечці перед тим, як дати її дитині, неминуче призводить до потрапляння материнської мікрофлори в дитячий рот. Найчастіше це провокує карієс.
  Чому у дітей чорніють молочні зуби?

  Дотримання правильної дієти та здорового способу життя також тісно взаємопов'язане зі здоров'ям ротової порожнини. Варто враховувати, що нестача вітаміну Д провокує погане засвоєння кальцію з продуктів, а достаток цитрусових фруктів і солодощів руйнує тонку емаль на зубах.
  Після 2-х років дитині можна провести процедуру сріблення зубів , яка створить додатковий захисний шар емалі на дитячих зубів.
  Якщо, на жаль, ваша спадковість стала причиною поганих зубів у дітей, то навіть дотримання всіх правил догляду не завжди запобіжить той факт, що у дитини сильно чорніють молочні зуби. Але і в цьому випадку відмовлятися від їх дотримання не варто. Профілактика зубних захворювань забирає набагато менше часу і сил, ніж їх лікування.
  Читайте також
  Пляшковий карієс
  Пляшковий карієс
  Говорячи про пляшковому карієсі, напевно, всі розуміють, що мова йде про грудних дітей і проблеми з зубами, а саме почорніння і руйнуванням молочних
  Чорніють зуби у дитини
  Чорніють зуби у дитини
  Причини почорніння зубів у дітей в ранньому віці можуть бути різні. У даній статті ми поговоримо про те, чому чорніють зуби і що слід робити
  Коли починати чистити зуби дитині
  Коли починати чистити зуби дитині
  У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,
  Кришаться зуби у дитини: що робити?
  Кришаться зуби у дитини: що робити?
  Проблеми з зубами, на жаль, стосуються не тільки дорослих, але і дітей. І останнім часом їх стає все більше. Незважаючи на всі старання ...